Kategoria: ciekawe artykuły

Konsultacje dla społeczeństwa – rozmowa władzy z obywatelami

Każdy podatnik powinien mieć szansę decydowania o zmianach powstających niedaleko jego miejsca zamieszkania. Ma taką szansę pośrednio, wybierając reprezentantów władzy, którzy będą w jego imieniu administrować danym obszarem. Podejmowane przez nich decyzje winny być jednak na bieżąco konsultowane z mieszkańcami aby dać możliwie najlepszy rezultat.

Read more

Jednym z mało popularnych profesji, a jednocześnie zaliczanych do bardzo wymagających oraz prestiżowych jest aktuariusz

Wiele osób nawet nie słyszało o tak nazywanym zawodzie, a jednak okazuje się że ma się on całkiem dobrze. Przede wszystkim tacy specjaliści są niezbędni w towarzystwach ubezpieczeniowych, zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami każda firma ubezpieczeniowa powinno mieć zatrudnionego aktuariusza.

Read more

Przepisy kucharskie

Żywienie to dostarczanie organizmowi stosownych pokarmów umożliwiających utrzymanie procesów życiowych człowieka. Absolwenci uczelni o kierunkach żywieniowych posiadają rozległą wiedzę na temat zdrowego żywienia.

Read more

Różność straw na kolecję wigilijną w zależności od regionu Polski w jakim ja spożywamy

Boże Narodzenie to najcudowniejsze rodzinne święta. Z radością hołdujemy świątecznej tradycji, pieczemy ciasteczka, odgrzebujemy babcine przepisy kulinarne, w tym czasie nawet gotowanie jest częścią rytuału świątecznego. Ale czy na pewno wiemy skąd wzięły się zwyczaje bożonarodzeniowe pielęgnowane przez pokolenia?

Read more