Bpgew
Gospodarka - newsy ze świata.

Jak powinno się rozliczyć pit 37? Co dobrze jest wiedzieć na ten temat?

13 sierpnia 2020
Jak każdego roku, trzeba złożyć deklarację podatkową. To obowiązek dla każdej osoby, która była w poprzednim roku zatrudniona. Istnieją różne deklaracje podatku, każdą wypełnia się troszkę inaczej. W tym artykule skupimy się na picie 37.

praca przy podatkach online

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Rozliczenie pit 37 jest najpopularniejsze, składamy je w standardowych sytuacjach, gdy pracownik, zleceniobiorca, osoba na emeryturze, albo rencista chce rozliczyć swoje najważniejsze źródło przychodu.

Ten wątek na pewno posiada interesujące dane, lecz aby zdobyć ich jeszcze więcej prześledź link, który jest bardzo intrygujący.

Deklaracja taka odnosi się do przychodów opodatkowanych zgodnie ze skalą podatkową, czyli na dzień dzisiejszy mowa o 18% i 32%. Jeśli uzyskujemy tylko przychody wolne od podatku, nie składamy w ogóle deklaracji, nie musimy wykazywać też przychodów, które zwolnione są z opodatkowania – Ile można zaoszczędzić na ulgach podatkowych?.

podatki

Źródło: pixabay.com

Jak otrzymujemy inne przychody niż opodatkowane zgodnie ze skalą, to wybierzemy inną deklarację. Dla różnych osób, które mają z tym problem pomóc mogą takie rzeczy jak rozliczenie pit 2017 przez internet, gdyż tam wszystko jest czytelnie przedstawione, więc nie można się pomylić. Kontynuując temat, to trzeba też mieć świadomość, iż jak otrzymujemy poza pieniędzmi podlegającymi opodatkowaniu inne pieniądze, to złożymy dwie różne deklaracje, chodzi o pit 37 albo pit 28 – .

Dobrze jest też być świadomym, jak się trzeba rozliczyć z małżonkiem, czy wspomniany dokument 37 pasuje do tego przypadku? Jak nasz małżonek prowadzi działalność, która jest opodatkowana według skali, to nie rozliczymy się łącznie na pit 37 przez nasz stosunek pracy. Tego typu rozliczenie za pomocą pit 37, to w takim wypadku błąd, ponieważ dotyczy nas w takiej sytuacji pit 36. Wiedzmy, że możemy sobie oszczędzić tych dywagacji, gdy użyjemy pit za 2017 online.

You Might Also Like