Jak wygląda najwyższej klasy hotel? Jak się powinien wyróżniać, jakie musi mieć wyposażenie?

Hotele uhonorowane pięcioma gwiazdkami to miejsca noclegowe o niezwykle wysokim standardzie. Za jedną dobę gość musi zapłacić spore kwoty, z tego też względu może oczekiwać tym bardziej wspaniałych, czy nawet luksusowych warunków. Z tego tekstu będziesz wiedział, jakie meble i sprzęty muszą znaleźć się w pokoju znajdującym się w tego rodzaju hotelu.

Pokój hotelowy

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze warto poznać, jakie minimalne wymiary powinny mieć wyznaczone pokoje w hotelu o wspomnianej liczbie gwiazdek.

Jeśli przedstawiany artykuł jest dla Ciebie fascynujący, odwiedź ten link buty w gory, a dowiesz się większą ilość informacji, jakie Cię bardzo zaciekawią.

Powierzchnia pokoju dla jednej osoby wynosić musi co najmniej 14 m2, dwuosobowego – 18 m2, a apartamentu minimum 25 m2. Przejdźmy teraz do mebli. W pokoju znajdującym się w hotelu o bardzo wysokim standardzie łóżko jednoosobowe powinno mieć wymiary 90 x 200 cm, dla dwóch osób natomiast 140 x 200 cm. Przy każdym łóżku musi znajdować się szafka nocna lub stolik.

W skład umeblowania takiego pokoju powinien wejść stolik, nie można zapomnieć również o fotelach lub kanapie. Szafa, która została przeznaczona jest do magazynowania ubrań gościa musi posiadać głębokość przynajmniej sześćdziesięciu cm i być wyposażona we właściwą ilość wieszaków (przynajmniej trzy wieszaki dla jednej osoby). W tego rodzaju pokoju nie może również zabraknąć biurka oraz krzesła lub krzeseł (jednego na jedną osobę). Niezbędna jest też istnienie wieszaka do powieszenia odzieży wierzchniej, lustra a także bagażnika hotelowego, który przeznaczony jest do przewiezienia torby podróżnej gościa.

Jeżeli mamy na względzie o oświetlenie jednostki mieszkalnej w pokoju w hotelu o pięciu gwiazdkach, to w każdej z nich muszą znajdować się minimum trzy lampy sufitowe a także po jednej lampce nocnej w pobliżu każdego łóżka. W skład wyposażenia uzupełniającego muszą wejść kolejne sprzęty: telefon, radioodbiornik, dywan lub wykładzina dywanowa, telewizor, kosz na śmieci, przyrządy do czyszczenia ubrań i butów, pojemnik na bieliznę do prania a także popielniczka.

Zalecane jest także ulokowanie w takim pokoju elementów dekoracyjnych, które udekorują pokój. Tego rodzaju wyposażenie powinien zawierać każdy pięciogwiazdkowy hotel, w każdym miejscu, jak przykładowo hotele Olsztyn.

Jeśli ten artykuł jest według Ciebie wartościowy to sprawdź serwis (https://kasprowicza13.pl/sylwester-szklarska-poreba), w którym są podobne informacje. One z pewnością będą dla Ciebie przydatne.

To gwarancja pełnego zadowolenia.

, , ,

Related posts

Czy wyjazd do południowych krajów to właściwy pomysł na urlop? Sprawdź nasze pomysły

Coraz więcej osób rozważa wyjazd z kraju jako jedną z alternatywnych opcji spędzenia urlopu. Wbrew pozorom taki wyjazd wcale nie musi być drogi, głównie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż ceny w Polsce także nie zaliczają się już do najniższych. Minęły raczej definitywnie czasy, kiedy niemal każdy, kto miał jakąkolwiek gotówkę, mógł spakować walizkę i wybrać się bez większego organizowania i rozważania wydatków nad chociażby rodzime morze czy w góry

.

Legnica czekająca na wędrowców

Legnica to piękne, zabytkowe miasto w województwie dolnośląskim, na wschód od Wrocławia, które z pewnością powinno się odwiedzić.
Pomimo przeróżnych przeciwności w Legnicy uratowało się kilkadziesiąt obiektów architektury zabytkowej.

Kilkudniowy wypad do Gdańska

Od długiego czasu mocno popularne zostały tzw. city break, czyli krótkie, zwykle weekendowe wypady do atrakcyjnych turystycznie miejscowości. Są to często duże miasta, nierzadko za granicą, ale i w naszym kraju jest mnóstwo wartych zobaczenia miejscowości. Jedną z nich jest z pewnością Gdańsk.

Włochy – co warto zobaczyć

Mało jest osób, które potrafią oprzeć się urokowi Włoch. A kto raz odwiedzi południe tego kraju, będzie pragnął powrócić. Sycylię - największą wyspę Morza Śródziemnego cechuje oryginalny górzysty pejzaż, przechodzący w obszerne płaszczyzny jak też wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Wysepki Liparyjskie na północy, górujący nad wysepką wulkan Etna, rozliczna śródziemnomorska fauna oraz flora oraz kultura i sztuka sprawiają, iż Sycylia należy do najbardziej czarujących miejsc na globie. Włochy są krajem, który potrafi zadowolić wszelkiego turystę bez względu na jego oczekiwania.

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.