Bpgew
Gospodarka - newsy ze świata.

Posiadasz coś wyjątkowego – zastrzeż to, aby konkurencja cię nie ubiegła

5 lutego 2020
Kluczem dobrego i zyskownego interesu jest znalezienie produktu, którego nie było dotychczas na rynku, a na który jest popyt. Większość producentów stara się zaprojektować i powołać do życia artykuł, który okaże się niezwykły i zapewni klientom to, czego nie da rady zagwarantować inny artykuł.

Niepowtarzalny projekt należy jednak szybko opatentować, aby nie narazić się na naśladownictwo konkurencji i pojawienie podróbek, jak również kradzieży.

Udany projekt trzeba opatentować

Urząd

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście kodeks chroni biznesmenów, którzy powołają do życia nowy projekt. Jeśli nikt wcześniej nie dokonał rejestracji, osoba, która stworzyła produkt, ma prawo zgłosić wzór użytkowy oraz wzór przemysłowy, dzięki czemu zostanie ona jego jedynym prawowitym właścicielem na określony czas. Trzeba jednak wiedzieć, że wzór użytkowy a wzór przemysłowy ,https://www.jwp.pl/uslugi/wzory-przemyslowe/tyczy czegoś materialnego, co posiada trwałą konstrukcję. Z kolei wzór przemysłowy tyczy się zewnętrznej postaci artykułu, wyrażanej przez tonację, strukturę lub zdobnictwo. Znak towarowy to wspaniała alternatywa

Optymalnym planem jest także rejestracja znaku towarowego. Znakiem towarowym może stać się symbol, słowo, ornament zdobniczy czy rysunek. Jego zadanie jest bardzo łatwe, a równocześnie efektywne. Ma być kojarzony wyłącznie

Firma

Autor: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com

z jednym produktem lub marką i odróżniać je od innych towarów. Znak towarowy jest pewną postacią reklamy, szczególnie jeśli firma ma już wypracowaną renomę. Osoby, które chcą znaleźć więcej informacji na temat kosztu i procesu rejestracji znaku towarowego, powinny poszukać odpowiednich informacji w internecie, wpisując w wyszukiwarkę hasło: „rejestracja znaku towarowego cena” – www.

Czy internet www o prawa autorskie?

Internet okazuje się coraz potężniejszy i z powodzeniem służy ludziom każdego dnia. Niestety sytuacja ta ma także ciemne strony, gdyż internet jest często miejscem lekceważenia praw autorskich. W internecie zamieszczane są utwory muzyczne, filmy i e-booki, których prawa autorskie ulegają łamaniu w chwili ich rozpowszechniania. Ochrona praw autorskich w internecie jest niełatwa z powodu dużej anonimowości https://www.jwp.pl/uslugi/ochrona-praw-autorskich/e przestępstwem jest nie korzystanie z już zamieszczonego pliku, ale jego udostępnianie innym internautom.

You Might Also Like