Gdzie warto iść w Kłodzku

Podróżować powinno się bez względu na porę roku. Choć najwięcej turystów można spotykać w okresie wakacyjnym, zimą także takie miejsca mają doskonały czar, zwłaszcza górskie tereny. Atrakcje Kłodzko to przede wszystkim wyjątkowe zalety lecznicze i wypoczynkowe. Zaświadczają o tym uzdrowiska i sanatoria usytuowane na tym obszarze. Kotlina Kłodzka to dobre miejscetak jak dla entuzjastów wędrówek po górach, jak i dla tych, którzy pragną wypocząć i wykąpać się w leczniczych wodach.

Kłodzko zwiedzanie

Autor: Bartlomiej Mostek
Źródło: http://www.flickr.com

Entuzjaści łamigłówek i kryminalnych tajemnic także odnajdą coś dla siebie. Twierdza Główna jest unikalnym zabytkiem architektury militarnej. (Noclegi Kłodzko) Z tarasu widokowego rozciąga się olśniewający krajobraz na Kłodzko i okolicę. Intrygująca podziemna trasa krajoznawcza zaintryguje nie tylko grotołazów. Mieści wybrany ciąg wyrobisk podziemnych, korytarzy i piwnic wydrążonych w czasach średniowiecza przez obywateli grodu pod domami starówki zarówno jako schrony, jak i składy. Średniowieczny most gotycki Świętego Jana dzięki własnej formie przyrównywany jest często do słynnego Mostu Karola w Pradze. Most przeżył nienaruszony liczne powodzie tak wielokrotnie dotykające owe otoczenia. Charakterystyczne rzeźby z sylwetkami świętych umiejscowione na kamiennej balustradzie mostu, są notorycznie fotografowane przez turystów. Fontanna z lwem z dwoma ogonami ozdabia wejście do renesansowego ratusza.

Zaintrygował Cię taki wpis i chcesz znaleźć pokrewne teksty? Kliknij zatem ten odnośnik i zobacz więcej porad tutaj (www.kormoran-rowy.pl//ceny-pakiety)!

W pobliżu Ratusza widnieje sylwetka maryjna na kolumnie, w sąsiedztwie świętych.

atrakcje w Kłodzku

Źródło: pixabay.com

Ratusz otaczają stare kamieniczki mieszczańskie. Świątynie, oraz klasztor i świątynia tworzą zabytki średniowiecznej sztuki kultowej.Atrakcje Kłodzko to również Muzeum Ziemi Kłodzkiej. (Hotel Metro) W barokowym obiekcie warto zobaczyć ciekawe wnętrza jak księgozbiór, dwukondygnacyjna sala koncertowa z kopułą, czy Salon Złoty. W zbiorach muzeum znajduje się kolekcja zegarów śląskich z doby uprzemysłowienia na Dolnym Śląsku, zbiór cyny, kolekcja numizmatów, również szkło unikatowe. Rodziny z maluchami odnajdą mnóstwo ciekawych pozycji. Park Dinozaurów w Karłowie i Kletnie, Jaskinia Niedźwiedzia z rekonstrukcją zwierzaków zamieszkujących owe tereny, Aquapark i Muzeum Zabawek w Kudowie, czy Ogród Bajek w Międzygórzu.

, , , ,

Related posts

Wyjeżdżamy na majówkę!

Po przedłużającej się zimie przyszła nareszcie słoneczna wiosna. Fachowcy oceniają, że w obecnym roku dni majówkowe będą wyjątkowo ciepłe. Polacy masowo wyjadą na urlop, by radować się gorącem. Dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali, gdzie pojadą na dni wolne, przeznaczamy ten oto artykuł. Opisujemy w nim 3 fajne możliwości, które należy wziąć pod uwagę.

Poszukujemy miejsca na nocleg w Rzeszowie

W Rzeszowie niezwykle często organizowane są różnego rodzaju eventy oraz konferencje, na które zjeżdżają przyjezdni z całego naszego kraju. Nierzadko zapraszane są również osoby z z towarzystw międzynarodowych. Trzeba przede wszystkim zadbać o odpowiednią oprawę całego przedsięwzięcia, jak i o tłumaczenie na rewelacyjnym poziomie.

Jeden z bardziej cudownych państw na terenie Europy.

Jeśli chodzi o Hiszpanię to z pewnością nie będzie niczym dziwnym to, że jest to jeden z cudowniejszych regionów, chociażby w Europie. Zachwycająca pogoda, cudowne punkty warte zobaczenia, urokliwe zakątki, nieco egzotyczna jak na tego typu rejony gastronomia. Plusów hiszpańskich można wymieniać w nieskończoność.

Latest posts

Modne jeansy dla mężczyzn produkowane w różnych rozmiarach

Dobre spodnie jeansowe męskie na pewno są się niezwykle dobrze sprzedawały. Gwarancją tego jest to, iż panowie wciąż potrzebują nowych spodni, a spodnie jeansowe uważane bywają za bardzo wygodne, a jednocześnie jedne z najnowszych typów spodni.