Zalety i wady firmowych części samochodowych oraz zamienników

Prawie każdy posiadacz samochodu znalazł się kiedyś w sytuacji, gdy jakaś część się zepsuła. Stajemy wówczas przed dylematem: jakiego gatunku części nabyć? Bezpieczniejsze będą nowe, czy używane, oryginalne, czy zamienniki?

Ford Mondeo

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Dużo zależy od kondycji samego auta, a także od budżetu, jakim dysponujemy. Poszczególne części do samochodu mają różną cenę, ale nie zawsze najlepiej jest wybierać najniższe cenowo rozwiązanie, bo może się ono okazać tylko pozorną oszczędnością. Jeżeli posiadamy stosunkowo młody samochód, dobrym pomysłem jest używanie nowych, oryginalnych części, zwłaszcza jeśli mamy zamiar w ciągu paru lat sprzedać pojazd. Części z autoryzowanych stacji obsługi przyczynią się do tego, że wartość pojazdu nie spadnie, a właściwości i bezpieczeństwo będą nadal na najwyższym poziomie. Nowe części to rozwiązanie dobre dla osób, które kupiły samochód, do którego części z założenia nie kosztują dużo.

Nie zwlekaj – jeżeli podoba Ci się nasz wpis, to do zweryfikowania (https://magazynauto.pl/testy/cztery-kompaktowe-kombi-porownanie,aid,789) są też inne wątki na witrynie, która znajduje się pod podanym linkiem.

Części do Forda Mondeo popularnego samochodu na co dzień, bezsprzecznie będą tańsze, niż elementy do auta kolekcjonerskiego jakiejś mało znanej produkcji. Jeśli jednak ktoś chce nabyć nowe części jedynie dlatego, żeby nie unieważnić gwarancji na samochód, to należy zaznaczyć, iż od 2004 roku zasada Unii Europejskiej dopuszcza używanie części zamiennych, o ile są one porównywalnej klasy i są całkowicie nadające się do użytku oraz wywodzą się z pewnego źródła.

Jeżeli wspominamy o zamiennikach, nie zawsze muszą one oznaczać gorszą jakość. Na przykład: nieoryginalne części do Forda Mondeo mogą być równie dobre, jak oryginały oraz wywodzić się nawet z tej samej produkcji.

Opisywany wątek okazał się dla Ciebie zajmujący? To przekonaj się sam, że pozostałe strony również zawierają pokrewne dane, które pochłoną Cię całkowicie.

Różnią się tylko brakiem emblematu Forda, a ich wartość może być nawet o połowę niższa. Takie zamienniki zaliczają się do klasy premium. Trochę gorszy gatunek zamienników to elementy, wywodzące się z mniej prestiżowych firm, ale również mające certyfikaty jakości. Nabywając podzespoły do auta, należy unikać różnego rodzaju podróbek wątpliwej jakości. Co prawda, ich cena jest niezwykle okazyjna, to mogą wywołać duże wady w motorze, narażając nas nie tylko na kolejne koszty naprawy, ale również na zagrożenie życia.

Ford Mondeo

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Roztropnie trzeba również dobierać części używane – jeśli nie umiemy określić ich stanu technicznego oraz pochodzenia, na zakupy dobrze jest wybrać się z kimś potrafiącym nam doradzić. Streszczając: oryginalne części to dobre rozwiązanie do nowych aut powszechnie nabywanych marek (części do Mondeo MK4), szczególnie jeśli zależy nam na utrzymaniu doskonałej jakości, dobrego wyglądu i wysokiej wartości samochodu, zamienniki to wybór dla osób mniej rozrzutnych, ale trzeba kupować je ostrożnie, zwracając uwagę na coś więcej, niż cena.

, ,

Related posts

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Jak wybrać sprzęty budowlane? szybki poradnik

Stawianie budynków różnego rodzaju wymaga zastosowania właściwych maszyn budowlanych. Bez nich nie byłoby możliwe rozpoczęcie ani realizacja żadnych prac, toteż tak istotne jest, aby wybierać wyłącznie dobre i wypróbowane sprzęty. Czy wiesz, jak tego dokonać?

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.