Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Gdzie warto iść w Kłodzku

23 sierpnia 2020
Podróżować powinno się bez względu na porę roku. Choć najwięcej turystów można spotykać w okresie wakacyjnym, zimą także takie miejsca mają doskonały czar, zwłaszcza górskie tereny. Atrakcje Kłodzko to przede wszystkim wyjątkowe zalety lecznicze i wypoczynkowe. Zaświadczają o tym uzdrowiska i sanatoria usytuowane na tym obszarze. Kotlina Kłodzka to dobre miejscetak jak dla entuzjastów wędrówek po górach, jak i dla tych, którzy pragną wypocząć i wykąpać się w leczniczych wodach.

Kłodzko zwiedzanie

Autor: Bartlomiej Mostek
Źródło: http://www.flickr.com

Entuzjaści łamigłówek i kryminalnych tajemnic także odnajdą coś dla siebie. Twierdza Główna jest unikalnym zabytkiem architektury militarnej. (Noclegi Kłodzko) Z tarasu widokowego rozciąga się olśniewający krajobraz na Kłodzko i okolicę. Intrygująca podziemna trasa krajoznawcza zaintryguje nie tylko grotołazów. Mieści wybrany ciąg wyrobisk podziemnych, korytarzy i piwnic wydrążonych w czasach średniowiecza przez obywateli grodu pod domami starówki zarówno jako schrony, jak i składy. Średniowieczny most gotycki Świętego Jana dzięki własnej formie przyrównywany jest często do słynnego Mostu Karola w Pradze. Most przeżył nienaruszony liczne powodzie tak wielokrotnie dotykające owe otoczenia. Charakterystyczne rzeźby z sylwetkami świętych umiejscowione na kamiennej balustradzie mostu, są notorycznie fotografowane przez turystów. Fontanna z lwem z dwoma ogonami ozdabia wejście (sprawdź: systemy kontroli dostępu) do renesansowego ratusza.

Zaintrygował Cię taki wpis i chcesz znaleźć pokrewne teksty? Kliknij zatem ten odnośnik i zobacz więcej porad tutaj (www.kormoran-rowy.pl//ceny-pakiety)!

W pobliżu Ratusza widnieje sylwetka maryjna na kolumnie, w sąsiedztwie świętych.

atrakcje w Kłodzku

Źródło: pixabay.com

Ratusz otaczają stare kamieniczki mieszczańskie. Świątynie, oraz klasztor i świątynia tworzą zabytki średniowiecznej sztuki kultowej.Atrakcje Kłodzko to również Muzeum Ziemi Kłodzkiej. (Hotel Metro) W barokowym obiekcie warto zobaczyć ciekawe wnętrza jak księgozbiór, dwukondygnacyjna sala koncertowa z kopułą, czy Salon Złoty. W zbiorach muzeum znajduje się kolekcja zegarów śląskich z doby uprzemysłowienia na Dolnym Śląsku, zbiór cyny, kolekcja numizmatów, również szkło unikatowe. Rodziny z maluchami odnajdą mnóstwo ciekawych pozycji. Park Dinozaurów w Karłowie i Kletnie, Jaskinia Niedźwiedzia z rekonstrukcją zwierzaków zamieszkujących owe tereny, Aquapark i Muzeum Zabawek w Kudowie, czy Ogród Bajek w Międzygórzu.

You Might Also Like