Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Zalety i wady firmowych części samochodowych oraz zamienników

24 czerwca 2020
Prawie każdy posiadacz samochodu znalazł się kiedyś w sytuacji, gdy jakaś część się zepsuła. Stajemy wówczas przed dylematem: jakiego gatunku części nabyć? Bezpieczniejsze będą nowe, czy używane, oryginalne, czy zamienniki?

Ford Mondeo

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Dużo zależy od kondycji samego auta, a także od budżetu, jakim dysponujemy. Poszczególne części do samochodu mają różną cenę, ale nie zawsze najlepiej jest wybierać najniższe cenowo rozwiązanie, bo może się ono okazać tylko pozorną oszczędnością.

O problemach dotyczących rozmaitych tematyk dowiedzieć się możemy z sieci. Wtedy wystarczy przeczytać artykuł o omawianym zagadnieniu oraz przedstawić szczegóły (https://bcmarket.pl/186-etykiety-papierowe).

Jeżeli posiadamy stosunkowo młody samochód, dobrym pomysłem jest używanie nowych, oryginalnych części, zwłaszcza jeśli mamy zamiar w ciągu paru lat sprzedać pojazd. Części z autoryzowanych stacji obsługi przyczynią się do tego, że wartość pojazdu nie spadnie, a właściwości i bezpieczeństwo będą nadal na najwyższym poziomie. Nowe części to rozwiązanie dobre dla osób, które kupiły samochód, do którego części z założenia nie kosztują dużo. Części do Forda Mondeo popularnego samochodu na co dzień, bezsprzecznie będą tańsze, niż elementy do auta kolekcjonerskiego jakiejś mało znanej produkcji. Jeśli jednak ktoś chce nabyć nowe części jedynie dlatego, żeby nie unieważnić gwarancji na samochód, to należy zaznaczyć, iż od 2004 roku zasada Unii Europejskiej dopuszcza używanie części zamiennych, o ile są one porównywalnej klasy i są całkowicie nadające się do użytku oraz wywodzą się z pewnego źródła.

Jeżeli wspominamy o zamiennikach, nie zawsze muszą one oznaczać gorszą jakość. Na przykład: nieoryginalne części do Forda Mondeo mogą być równie dobre, jak oryginały oraz wywodzić się nawet z tej samej produkcji.

Opisywany wątek okazał się dla Ciebie zajmujący? To przekonaj się sam, że pozostałe strony również zawierają pokrewne dane, które pochłoną Cię całkowicie.

Różnią się tylko brakiem emblematu Forda, a ich wartość może być nawet o połowę niższa. Takie zamienniki zaliczają się do klasy premium. Trochę gorszy gatunek zamienników to elementy, wywodzące się z mniej prestiżowych firm, ale również mające certyfikaty jakości. Nabywając podzespoły do auta, należy unikać różnego rodzaju podróbek wątpliwej jakości. Co prawda, ich cena jest niezwykle okazyjna, to mogą wywołać duże wady w motorze, narażając nas nie tylko na kolejne koszty naprawy, ale również na zagrożenie życia.

Ford Mondeo

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Roztropnie trzeba również dobierać części używane – jeśli nie umiemy określić ich stanu technicznego oraz pochodzenia, na zakupy dobrze jest wybrać się z kimś potrafiącym nam doradzić. Streszczając: oryginalne części to dobre rozwiązanie do nowych aut powszechnie nabywanych marek (części do Mondeo MK4), szczególnie jeśli zależy nam na utrzymaniu doskonałej jakości, dobrego wyglądu i wysokiej wartości samochodu, zamienniki to wybór dla osób mniej rozrzutnych, ale trzeba kupować je ostrożnie, zwracając uwagę na coś więcej, niż cena.

You Might Also Like