Jakie mamy modele butów do piłki nożnej? Jakie są najbardziej niezawodne, jakie najkorzystniej wybrać do gry?

Właściwy dobór butów piłkarskich ma naprawdę znaczny wpływ na grę każdego piłkarza. Źle wybrane obuwie będzie faktycznie przeszkadzać, zamiast pomagać, na boisku. Jakie więc mamy typy korków do gry w piłkę nożną i jak najbardziej korzystnie je dobrać?

Właściwie wybrane buty nie tylko będą miały wpływ na lepszy komfort gry, ale także zmniejszą ryzyko kontuzji.

Producenci tworzą coraz bardziej nowatorskie odmiany “korków”. Nie zapominajmy jednocześnie, że nawet najpiękniejsze buty piłkarskie nie zapewniają, iż konkretny model będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Rzeczywiście najbardziej ważne, by wygodnie się w nich grało. Można wyróżnić cztery rodzaje piłkarskich butów: wkręty, turfy, lanki i halówki. Wkręty, jak sama nazwa określa, mają wkręcane metalowe albo aluminiowe korki. Korzystają z nich zwłaszcza gracze, którzy wymagają znacznej przyczepności na boisku.

buty piłkarskie

Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com

W tego typu butach na śliskiej murawie poruszanie jest faktycznie prostsze. Wkręty nie są jednakże odpowiednie na twarde oraz sztuczne boiska (Polecamy piłki koszykówki). Wkrętów również nie można używać w meczach młodszych kategorii wiekowych. Jednocześnie, mogą w nich grać juniorzy oraz zawodowcy. Wynika to z zasad bezpieczeństwa, bo w takich butach bardzo szybko możemy zrobić komuś krzywdę. Lanki, są dosyć popularne wśród piłkarzy, szczególnie lanki x. Są wytworzone ze sztucznego tworzywa, przydają się na boiskach, które nie są w najlepszej kondycji. Kolejny rodzaj – Turfy. Tego rodzaju buty perfekcyjnie odnajdują się na sztucznej nawierzchni, twardym boisku, a także na murawie pokrytej śniegiem (Polecamy też kije unihokej).

Ostatni typ to halówki. Jak sama nazwa wskazuje najbardziej są przydatne do gry w halówkę.

Wiadomo nie jest to ograniczenie, bo bez problemu można w nich grać na asfalcie oraz na ziemnym boisku. Halówki są także odpowiednie na sztucznych boiskach. Faktycznie jednakowoż ta okoliczność wygląda mniej korzystnie w przypadku naturalnej trawy, gdyż w takich okolicznościach możemy mieć trudności z szybkim poruszaniem się (Zobacz maski (zobacz ffp3 sklep) do nurkowania). Na wilgotnej murawie w sumie gra w halówkach jest nierealna. Nie będziemy więc w stanie biegać czy szybko się przemieszczać, bardziej natomiast będziemy musieli się ślizgać, niczym na łyżwach. Miejmy na uwadze więc, ażeby dobierać buty właściwe do różnych warunków. Często zależy od tego bardzo wiele.

, ,

Related posts

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Jak wybrać sprzęty budowlane? szybki poradnik

Stawianie budynków różnego rodzaju wymaga zastosowania właściwych maszyn budowlanych. Bez nich nie byłoby możliwe rozpoczęcie ani realizacja żadnych prac, toteż tak istotne jest, aby wybierać wyłącznie dobre i wypróbowane sprzęty. Czy wiesz, jak tego dokonać?

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.