Jak przeprowadzane są uroczystości zawarcia związku małżeńskiego za granicą?

Ślub bywa najważniejszym zdarzeniem dla przyszłych małżonków. Czasami jednak uroczystości z nim związane, liczba zadań, sporządzenie listy osób, które mają uczestniczyć w tym wydarzeniu przerasta narzeczonych. Wymarzonym rozwiązaniem jest wyjechanie do odległego państwa z najbliższymi i pobranie się z dala od domu. To mimo wyobrażeń nie jest niewykonalne! W jaki sposób zorganizować ślub kościelny za granicą?

tort weselny

Autor: Cayobo
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze powinno się wspomnieć, że Kościół Katolicki jest międzynarodowy.

Jeżeli chcesz poznać większą ilość danych na przedstawiany temat, to spójrz na opublikowany (http://www.suknie-slubne.warszawa.pl/) wpis a odnajdziesz dodatkowe ciekawe informacje.

Wszelkie procedury przeprowadzane są w ten sam sposób. Trzeba więc przygotować odpowiednie dokumenty identyczne, jak te których wymaga się w Polsce. Są to: metryka chrztu, dowody osobiste, potwierdzenie przyjęcia bierzmowania, potwierdzenia odbycia nauk przedmałżeńskich i spotkań w poradni przedmałżeńskiej. W niektórych parafiach bywa tak, że narzeczeni są proszeni o dostarczenie zaświadczenia potwierdzającego, że chodziło się na lekcje religii. Narzeczeni mają jeszcze przeprowadzić kilka czynności: obowiązują 2 spowiedzi, zapowiedzi w w parafii partnerki i partnera, uczestniczenie w naukach przedmałżeńskich i odbycie spotkań w poradni rodzinnej. To jednak nie wszystkie formalności.

na ślubie

Autor: Francisco Osorio
Źródło: http://www.flickr.com

Proboszcz z rodzimej parafii musi wystawić tzw. licencję, czyli zezwolenie na ślub kościelny za granicą ( – śluby za graniczą – organizacja). Jest ona przygotowywana w języku łacińskim lub po polsku.

Jeżeli masz zamiar zgłębić tego typu temat dokładniej i chcesz przestudiować zagadnienie pod innym kątem, to więcej znajdziesz w treści (www.taniawodka.pl/home/cennik-wina-musujace/) artykułu, który jest tutaj.

Jeżeli otrzymamy dokument po polsku należy go przetłumaczyć. Ksiądz musi potwierdzić tłumaczenie podpisem. Wspomnianą licencję przesyła do odpowiedniej parafii sam proboszcz lub narzeczeni. Niezwykle ważne jest wysłanie licencji właściwie wcześniej.

Takie wydarzenie może sprawiać wrażenie bardzo kosztownej. Rzecz jasna nie jest to prawie za darmo, ale jeśli porównamy wydatki, do tego, co przeznaczylibyśmy na ślub i uroczystości weselne w Polsce, okazuje się, że nie jest to poza zasięgiem. Warto pamiętać, że do innych państw nie zabieramy 200 gości i omija nas wiele wydatków związanych z hucznym weselem. Dodatkowo możemy dużo wcześniej zarezerwować tańsze loty, oszczędzić również na miejscu noclegu. Ślub kościelny za granicą może stać się niezapomniany.

Choć można mieć wrażenie, że przeprowadzany za granicą ślub będzie niezwykle niełatwy, tak naprawdę nie wydaje się wyzwaniem. Dlatego jeśli więc nie chcemy tradycyjnego ślubu warto spełnić marzenie i przyjąć sakrament małżeństwa w innym miejscu, co z pewnością gwarantuje cudowne wspomnienia do końca życia.

, ,

Related posts

Czy wyjazd do południowych krajów to właściwy pomysł na urlop? Sprawdź nasze pomysły

Coraz więcej osób rozważa wyjazd z kraju jako jedną z alternatywnych opcji spędzenia urlopu. Wbrew pozorom taki wyjazd wcale nie musi być drogi, głównie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż ceny w Polsce także nie zaliczają się już do najniższych. Minęły raczej definitywnie czasy, kiedy niemal każdy, kto miał jakąkolwiek gotówkę, mógł spakować walizkę i wybrać się bez większego organizowania i rozważania wydatków nad chociażby rodzime morze czy w góry

.

Legnica czekająca na wędrowców

Legnica to piękne, zabytkowe miasto w województwie dolnośląskim, na wschód od Wrocławia, które z pewnością powinno się odwiedzić.
Pomimo przeróżnych przeciwności w Legnicy uratowało się kilkadziesiąt obiektów architektury zabytkowej.

Kilkudniowy wypad do Gdańska

Od długiego czasu mocno popularne zostały tzw. city break, czyli krótkie, zwykle weekendowe wypady do atrakcyjnych turystycznie miejscowości. Są to często duże miasta, nierzadko za granicą, ale i w naszym kraju jest mnóstwo wartych zobaczenia miejscowości. Jedną z nich jest z pewnością Gdańsk.

Włochy – co warto zobaczyć

Mało jest osób, które potrafią oprzeć się urokowi Włoch. A kto raz odwiedzi południe tego kraju, będzie pragnął powrócić. Sycylię - największą wyspę Morza Śródziemnego cechuje oryginalny górzysty pejzaż, przechodzący w obszerne płaszczyzny jak też wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Wysepki Liparyjskie na północy, górujący nad wysepką wulkan Etna, rozliczna śródziemnomorska fauna oraz flora oraz kultura i sztuka sprawiają, iż Sycylia należy do najbardziej czarujących miejsc na globie. Włochy są krajem, który potrafi zadowolić wszelkiego turystę bez względu na jego oczekiwania.

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.