Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Jak przeprowadzane są uroczystości zawarcia związku małżeńskiego za granicą?

13 stycznia 2021
Ślub bywa najważniejszym zdarzeniem dla przyszłych małżonków. Czasami jednak uroczystości z nim związane, liczba zadań, sporządzenie listy osób, które mają uczestniczyć w tym wydarzeniu przerasta narzeczonych. Wymarzonym rozwiązaniem jest wyjechanie do odległego państwa z najbliższymi i pobranie się z dala od domu. To mimo wyobrażeń nie jest niewykonalne! W jaki sposób zorganizować ślub kościelny za granicą?

tort weselny

Autor: Cayobo
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze powinno się wspomnieć, że Kościół Katolicki jest międzynarodowy.

Jeżeli chcesz poznać większą ilość danych na przedstawiany temat, to spójrz na opublikowany (http://www.suknie-slubne.warszawa.pl/) wpis a odnajdziesz dodatkowe ciekawe informacje.

Wszelkie procedury przeprowadzane są w ten sam sposób. Trzeba więc przygotować odpowiednie dokumenty identyczne, jak te których wymaga się w Polsce. Są to: metryka chrztu, dowody osobiste, potwierdzenie przyjęcia bierzmowania, potwierdzenia odbycia nauk przedmałżeńskich i spotkań w poradni przedmałżeńskiej. W niektórych parafiach bywa tak, że narzeczeni są proszeni o dostarczenie zaświadczenia potwierdzającego, że chodziło się na lekcje religii. Narzeczeni mają jeszcze przeprowadzić kilka czynności: obowiązują 2 spowiedzi, zapowiedzi w w parafii partnerki i partnera, uczestniczenie w naukach przedmałżeńskich i odbycie spotkań w poradni rodzinnej. To jednak nie wszystkie formalności.

na ślubie

Autor: Francisco Osorio
Źródło: http://www.flickr.com

Proboszcz z rodzimej parafii musi wystawić tzw. licencję, czyli zezwolenie na ślub kościelny za granicą ( – śluby za graniczą – organizacja). Jest ona przygotowywana w języku łacińskim lub po polsku.

Jeżeli masz zamiar zgłębić tego typu temat dokładniej i chcesz przestudiować zagadnienie pod innym kątem, to więcej znajdziesz w treści (www.taniawodka.pl/home/cennik-wina-musujace/) artykułu, który jest tutaj.

Jeżeli otrzymamy dokument po polsku należy go przetłumaczyć. Ksiądz musi potwierdzić tłumaczenie podpisem. Wspomnianą licencję przesyła do odpowiedniej parafii sam proboszcz lub narzeczeni. Niezwykle ważne jest wysłanie licencji właściwie wcześniej.

Takie wydarzenie może sprawiać wrażenie bardzo kosztownej. Rzecz jasna nie jest to prawie za darmo, ale jeśli porównamy wydatki, do tego, co przeznaczylibyśmy na ślub i uroczystości weselne w Polsce, okazuje się, że nie jest to poza zasięgiem. Warto pamiętać, że do innych państw nie zabieramy 200 gości i omija nas wiele wydatków związanych z hucznym weselem. Dodatkowo możemy dużo wcześniej zarezerwować tańsze loty, oszczędzić również na miejscu noclegu. Ślub kościelny za granicą może stać się niezapomniany.

Choć można mieć wrażenie, że przeprowadzany za granicą ślub będzie niezwykle niełatwy, tak naprawdę nie wydaje się wyzwaniem. Dlatego jeśli więc nie chcemy tradycyjnego ślubu warto spełnić marzenie i przyjąć sakrament małżeństwa w innym miejscu, co z pewnością gwarantuje cudowne wspomnienia do końca życia.

You Might Also Like