Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

W jakich okolicznościach tradycyjne zakupy ponoszą porażkę z internetowymi zakupami. Plusy i minusy zakupów tradycyjnych i internetowych

6 grudnia 2018
E-commerce, czyli handel elektroniczny zdobył ostatnio nowych sympatyków. Komfort i wygoda zakupów w internecie jest ich niepodważalną zaletą. Pośród zwolenników e-commerce spotkamy nie tylko młodych ludzi, lecz także coraz częściej ludzi starszych.

Na wzrost zainteresowania zakupami drogą internetową niezaprzeczalnie wpływ miały zmiany o charakterze społecznym, które zrodziły się na skutek informatyzacji i technologizacji życia – kliknij aby przeczytać. Na terenie polski to zjawisko jest stosunkowo świeże, lecz rozwija się w zastraszającym tempie.
zakupy online

Autor: Highways England
Źródło: http://www.flickr.com
Deklarację wirtualnego shoppingu składają osoby, które planują zakup prezentów i gier komputerowych – odsyłam tutaj. Niezbyt często w sklep internetowy klienci dokonują zakupu aparaty czy odkurzacze. Niskie zainteresowanie tymi artykułami wiąże się z nie za wysokim poczuciem bezpieczeństwa u klientów. Sprzęty RTV i AGD są to produkty dość drogie, dlatego mało kto podejmuje ryzyko dokonując ich zakupu drogą internetową.
W tradycyjnych sklepach zdecydowanie chętniej kupujemy artykuły spożywcze. Klasyczny kanał sprzedaży preferują konsumenci szukający produktów takich jak: chemia (strona www) gospodarcza,ogrodnicze artykuły, meble i kosmetyki.

W sklepach internetowych wysokim wskaźnikiem sprzedaży cieszą się: muzyka i filmy, sprzęt komputerowy, sportowy sprzęt oraz telefony komórkowe.
Istnieją też sektory, które radzą sobie dobrze zarówno w internetowej sprzedaży jak i w tradycyjnym handlu.

Są to sklepy, które oferują odzież i obuwie. Zarówno w klasycznych sklepach jak i w internetowych dobrze będą się sprzedawać także różne oryginalne i nietypowe gadżety.

Zaintrygowały Cię treści zawarte w naszym wątku? Jeśli tak, to czytaj także (https://profesjonalne-nawadnianie.pl/) analogiczne wiadomości, dotyczące tego działu. Zachęcamy Cię do przeczytania do nowej strony.

/J]

You Might Also Like