Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

W jakie miejsce jechać na weekend

10 maja 2020
Wielu pracowników swój pierwszy dłuższy okres wypoczynku zaczyna już w pierwszych dniach maja. Jeżeli kalendarz dobrze się ułoży, to niekiedy wystarczy wziąć kilka dni urlopu, żeby móc się cieszyć nawet dziesięciodniowym urlopem.

weekendowy urlop

Autor: Groman123
Źródło: http://www.flickr.com

A że w maju czasami jest już ciepło, to nie dziwi fakt, że w licznych miejscowościach turystycznych pojawiają się wtedy rzesze turystów.

Jeśli znajdziesz w prezentowanym tekście coś wartościowego dla Ciebie, to bez wahania sprawdź koniecznie również tamto źródło (https://www.coraltravel.pl/Egipt/Hurghada/hotel/THE_CLEOPATRA_LUXURY_RESORT_MAKADI_BAY/9055/40-5259-24FF.html) – w nim także przeczytasz wiele podobnych wiadomości.

Oczywiście nie ma wtedy mowy o kąpielach i plażowaniu, ale jeżeli trafi się na słoneczną pogodę, to można spędzać aktywnie urlop na rowerze, pieszych wycieczkach czy po prostu na zwykłym słodkim leniuchowaniu. Jeśli będzie chodzić o kierunki wyjazdów to od lat największym zainteresowaniem cieszą się Zakopane i tatrzańskie szlaki. Na początku maja dojazd tam zajmuje parę razy dłużej niż normalnie, a na okolicznych szlakach tworzą się niekiedy kolejki turystów. Również inne miejscowości w górach cieszą się w tym okresie dużym zainteresowaniem, okres ten przy dobrej pogodzie to idealny czas na to, żeby cieszyć się przyrodą naszych przepięknych turystycznych tras.

Drugim chętnie wybieranym miejscem majowych wyjazdów stało się Wybrzeże Bałtyckie.

Stokrotki

Autor: Groman123
Źródło: http://www.flickr.com

Wprawdzie na początku maja morze jest jeszcze za chłodne na kąpiele, jednak sporo wczasowiczów chętnie korzysta z tego, że jest wtedy mało ludzi i aktywnie wypoczywa biegając, spacerując czy robiąc wycieczki rowerowe (polecana baza). Całkiem sporo wypoczywających można także spotkać na Mazurach, zauważyły to również ośrodki i wypożyczalnie jachtów, które już wtedy rozpoczynają działanie.

Wybierając wypoczynek w majowy weekend należy mieć na uwadze to, że powinno się sporo wcześniej pomyśleć o miejscu do spania. Noclegi na długi weekend kosztują trochę taniej niż w sezonie wakacyjnym, ale ze względu na to że nie będzie ich tak dużo, to wybierając się w podróż może być problem, aby coś ciekawego wynająć. Dużo korzystniejszym rozwiązaniem będzie wcześniejsza rezerwacja, pozwalająca na uniknięcie problemów z miejscami noclegowymi.

You Might Also Like