Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Kupno własnego lokum – jedna z najistotniejszych a przy tym najtrudniejszych decyzji życiowych.

12 listopada 2018
Kiedy mamy w końcu dosyć cudzego mieszkania, a przy tym nasza sytuacja życiowa oraz finansowa jest ustabilizowana nadchodzi pora na pomyślenie o zakupie własnego lokum. Decyzja, gdzie będziemy mieszkać na stałe jest trudna.

Mając zatrudnienie w dużym mieście standardowo mamy opcję kupna za podobną kwotę mieszkania w centrum albo domu poza obszarem miasta. To drugie wyjście może wydawać się lepsze, jednakże powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy jeździć daleko do pracy albo dowozić dzieci do szkoły.
Kiedy podjęliśmy postanowienie o mieszkaniu bliżej centrum, następny Wybór to rynek wtórny bądź zakup mieszkania nowego. Trzeba pomyśleć o tym, że używane mieszkania na ogół wymagają zrobienia remontu, jaki znacznie może zwiększyć końcową cenę. Jeżeli idzie o nowe mieszkania Łódź, Kraków, Wrocław oraz inne duże miasta oferują oczywiście ciekawy wybór w różnych lokalizacjach i cenach . Po pierwsze bierzemy pod uwagę koszt jednego metra kwadratowego. Nie bez znaczenia jest ilość i rozkład pomieszczeń. Niekiedy podobny metraż przy odmiennym rozlokowaniu pokoi będzie wyjściem dużo bardziej korzystnym. Nie mniej ważna jest lokalizacja: odległość od miejsca pracy oraz możliwość szybkiego dojazdu, ale także infrastruktura wokół budynku – bliskość przedszkola i szkoły, sklepów, jak również przychodni lekarskiej.
dzieci

Autor: Franklin Park Library
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o nowe mieszkania Łódź ciągle jest miastem, w którym ceny są odrobinę niższe niż w innych polskich aglomeracjach.

Związane jest to z gorszymi możliwościami na rynku pracy.
Widzicie, że decyzja nie jest łatwa, ale kiedy poświęcicie odpowiednią ilość czasu na zaznajomienie się z tematem najpewniej będziecie zadowoleni ze swojego wyboru.

You Might Also Like