Bpgew
Gospodarka - newsy ze świata.

W którym mieście zamieszkać?

11 lipca 2020
Głowiłeś się kiedykolwiek nad tym, jaka metropolia w naszej ojczyźnie jest najbardziej przyjazna dla mieszkańców? Naturalnie są realizowane różne rankingi, ale nie pokazują one całej prawdy.

Na początek przeanalizujmy miasto stołeczne. Jak wiemy, jest to największe i najbardziej zaludnione miasto w kraju. To powoduje, że mieszkanie w stolicy bywa trudne, gdyż wszędzie dominuje zgiełk.

Warszawa

Źródło: www.morguefile.com
Naczelną zaletą Warszawy jest to, że są umiejscowione tam najważniejsze urzędy władzy oraz siedziby firm. Warszawa jest miejscem wielu szans. Tutaj także statystycznie pensje są największe w państwie.

Dobrym miejscem do osiedlenia się wydaje się stolica Wielkopolski. To wielkie miasto, jednak nie tak gigantyczne, jak Warszawa. W wielu dzielnicach Poznania można podziwiać piękne pozostałości przeszłości.

Kliknij na ten odsyłacz oraz przeczytaj więcej szczegółów w treści (http://alloyplast.pl/) – tamte porady powiększą Twą wiedzę na rozpatrywany w omawianym wpisie temat.

Poznań słynie z handlu – istnieje tu m.in. wyjątkowa galeria (więcej w tym serwisie) sklepów Stary Browar. Duża część mieszkańców pozytywnie wyraża się o miejskich tramwajach.

warszawa

Autor: Logofag

Sprawną MPK nie może pochwalić się stolica Dolnego Śląska. Mieszkańcy tego starego miasta nad Odrą często narzekają na spóźnienia. Gdy do wyszukiwarki internetowej wpiszesz frazę „lokal do wynajęcia Wrocław” (możesz zobaczyć też tu:), otrzymasz bez wątpienia mnóstwo ofert. O ile chodzi o dobre regiony do zamieszkania, pierwsze miejsce ma obszar Wielkiej Wyspy. Są to osiedla ciche, zamieszkane głównie przez seniorów. W tym obszarze jest wiele parków, co jest plusem w mieście spalin.

Łódź jest miejscem, w którym mało kto lubi żyć. Dowodem na to są statystyki, które wskazują, że od dziesięcioleci metropolia się wyludnia. Powodem takiego zjawiska jest pewnie szpetota – wiele dzielnic miasta wygląda, jakby II WŚ skończyła się zaledwie 5 lat temu. Tak samo jest w wypadku Radomia, który bez przesady może być nazywany najbardziej beznadziejnym miastem w kraju. Z tych dwóch miast ludzie zazwyczaj wynoszą się do Warszawy, w której są lepsze perspektywy odniesienia sukcesu i piękniejsze pejzaże za oknem.

You Might Also Like