Jak pielęgnować wełniane ubrania?

W sezonie zimowym, gdy pogoda za oknem nas nie pieści, nieodłączną częścią naszej garderoby stają się grube swetry oraz golfy, ale również ciepłe dzianina sukienki. Wyjątkowo często wybieramy te uszyte z wełny, albowiem gwarantują nam komfort i skutecznie chronią przed chłodem. Poniżej prezentujemy parę niesłychanie przydatnych sugestii tyczących się ich odpowiedniej pielęgnacji, jaka spowoduje, że będziemy mogły radować się nimi wyjątkowo długo.

sweter, wełna

Autor: garlandcannon
Źródło: http://www.flickr.com
Dziergane na drutach wełniane sweterki oraz sweterki rozpinane winny przed odłożeniem do szafy zostać starannie złożone. We wnętrzu szafy dobrze jest umieścić torebkę z lawendą względnie kulki cedrowe, które skutecznie odstraszą mole. Wełna parzona musi być prasowana w niskiej temperaturze. Najlepiej, żeby była jeszcze lekko wilgotna- – http://www.lamalama.pl/.. Potrzebując prędko odświeżyć wełniane rzeczy, starczy je powiesić w łazience, w czasie brania prysznica — wilgoć wyeliminuje zagniecenia tkaniny. Odświeżanie wełnianych ubrań oraz usuwanie z nich zagnieceń zapewniają też odpowiednie programy parowe, osiągalne w narzędziach pralniczych. Wełna gotowana powinna być suszona na płasko. Należy delikatnie odcisnąć z niej wodę-wełna gotowana. Odzie?wełna gotowanarzykładu płaszcze, trzeba wieszać na wyściełanych wieszakach. Sweterki z angory bądź moheru możesz zamrozić na noc w zamkniętej na zamek torbie na ubrania — pomoże to zapobiegać „gubieniu” włosków.

sweter, wełna, kobieta

Źródło: pixabay.com
Co zrobić, żeby zachować jak najdłużej puszystość, trwałość jak też kształt wełnianego swetra? Kluczem do powodzenia może być odpowiedni dobór programu w pralce i umiejętne suszenie wełnianej garderoby. Wełnę z powodzeniem możemy prać w pralce pod warunkiem, iż wyselekcjonujemy odpowiedni jej model. Ważne jest, żeby posiadała ona należyte programy do prania wełny czy do prania ręcznego. Środek piorący z dodatkiem lanoliny pozwoli zachować na dłużej puszystość sweterka. Wełniane odzienia można suszyć w przystosowanych do tego suszarkach lub rozłożone na płasko. Ważne jest to, ażeby korzystać tylko z suszarek mechanicznych, jakie umożliwiają bezpieczne suszenie tego typu tkanin. Wybierając alternatywę ręcznego suszenia, wskazane jest usunąć nadmiar wody przy pomocy ręcznika. Odzież wełnianą prasujemy w niskiej temperaturze, najlepiej gdy jest jeszcze trochę wilgotna. Nowoczesne pralki, wyposażone w program do prania wełny, minimalizują potrzebę prasowania. Dowiedz się więcej:

http://www.lamalama.pl/uslugi.html

, , ,

Related posts

W jaki sposób ozdobić ściany w naszym domu?

Ściany to niczym nie ograniczone pole do popisu. Można je zaprojektować na sporo metod, pięknie upiększyć, zawiesić na nich takie rzeczy, które nadadzą stylu całemu wnętrzu. Istnieje pełno opcji do wyboru. Można z nimi szaleć, bądź dekorować je w subtelny i ostrożny sposób. To na co postawimy zależy wyłącznie od naszej wyobraźni jak też klimatu jaki pragniemy uzyskać.

O czym należy pamiętać przy wyborze wyposażenia do sklepu

Czynników, które determinują funkcjonalność i wygląd sklepu jest wiele. W pierwszej kolejności musimy wymierzyć przeznaczone na ten cel pomieszczenia i zastanowić się nad rozmieszczeniem poszczególnych elementów. Wówczas bierzemy pod uwagę działalność jaką prowadzimy oraz charakter sklepu.

Dokonaj zmian w mieszkaniu w kilka chwil

Przeprowadzenie całościowego remont jakiegokolwiek pokoju w naszym mieszkaniu wiąże się z niemałymi wydatkami. Są jednak sposoby, które pozwalają na uzyskanie interesujących rezultatów przy niedużych nakładach gotówki.

Akcesoria do biura, czyli to, czego wymagają przedsiębiorstwa.

Możliwość takich miejsc jak hurtownie papiernicze Śląsk jest niezwykle duża. Nie można ukryć, iż w takim punkcie handlu pojawić się może znacznie dużo artykułów, ponieważ pod frazą artykuły biurowe Zabrze, da się odszukać praktycznie wszystko co posiada zaledwie niewielki związek z materiałami papierniczymi. Hurtownia papiernicza oferuje niezwykle szeroką rezerwę produktów, nierzadko doręczaną wprost z firmy, dzięki czemu oferuje niezwykle korzystne zapłaty za towar, dostosowuje się również do potrzeb oraz życzeń kontrahentów.

Każda hurtownia artykułów biurowych poleca nabywcom materiały biurowe Śląsk – oferujące obszerną gamę artykułów

Jeśli prowadzisz swoją firmę, wówczas niewątpliwie doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że zawsze dobrze szukać okazji do zaoszczędzenia nawet niedużej sumy pieniędzy. Oczywiście życzymy Ci, żeby zawsze szło Ci na tyle świetnie żebyś nie musiał zastanawiać się na przykład nad tym, skąd wziąć pieniądze na wypłaty dla pracowników, jednakże zawsze dobrze pomyśleć o tym zawczasu i mieć pewien zapas pieniędzy.

Latest posts