Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Wskazówki, na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy wynajmującej pojazdy transportowe

3 października 2020
Często dochodzą nas newsy dotyczące zepsutych na trasie autokarach i pozostawionych podróżnych przy drodze. Żadne biuro turystyczne nie chce by podobny wypadek spotkał ich klientów. Z tego powodu podpisują porozumienia tylko z pewnymi oraz sprawdzonymi firmami. Jak się upewnić, czy wybrany kontrahent nas nie wykiwa?

wynajem autobusów

Autor: Joe Loong
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy klient, dla osobistego dobra, powinien być dociekliwy. Wszyscy mają prawo do żądania konkretów dotyczących metody i rodzajów transportu, którymi będzie się poruszał podczas wykupionej wycieczki. Wynajem busów wiąże się z kilkoma czynnikami. Należy upewnić się, że ewentualna firma wynajmująca posiada właściwe dokumenty i zabezpieczenia. W treści umowy należy sprawdzić, że w razie awarii obecnego pojazdu, będzie podstawiony inny. W taki sposób wycieczka będzie mogła przebiegać dalej z jak najmniejszym opóźnieniem. Jeśli zdecydowani jesteśmy na wynajem busów w celu przewozu ludzi, sprawdźmy, że proponowane pojazdy są w nienagannym stanie technicznym – poznaj nasze cennik.

Chcesz poszerzyć swą wiedzę na ten temat? Zapraszamy Cię więc po inne wątki tutaj – kliknij w link i przenieś się do kolejnej strony pełnej zajmujących wątków.

Powinniśmy wymagać pokazania wszelkich dokumentów powiązanych ze stanem technicznym pojazdu, jeszcze przed zatwierdzeniem umowy. Upewnijmy się również, czy w treści umowy jest wymieniony właściwy autokar. W taki sposób możemy mieć potwierdzenie, że dokumenty, które przedstawiono, należą do pojazdu, jaki faktycznie będzie udostępniony.

wynajem busów

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com
Wynajem autobusów jest związany z bliźniaczymi przypadkami. Z tą różnicą, że mogą transportować znacznie więcej pasażerów, tym samym mamy do czynienia z większą odpowiedzialnością. Przed wyruszeniem w drogę, pilot wycieczki powinien sprawdzić, że kierowca ma aktualne badania przeprowadzone przez odpowiedniego lekarza medycyny pracy, i czy nie jest pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. W podobnych przypadkach cała odpowiedzialność zwykle jest na pilocie, nie pracodawcy. Wynajem autobusów w dużych miastach, może też wiązać się z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie istniejącej infrastruktury transportu publicznego, na przykład przystanków – na czym polega wynajem autokarów w Kraków. Nasze planowane punkty odbioru pasażerów nie mogą nakładać się z systematycznie jeżdżącymi autobusami miejskimi.

Jest bardzo dużo przedsiębiorstw oferujących wynajem pojazdów do transportu osób. Niestety nie wszystkie działają zgodnie z prawem wobec swoich klientów. Aby się przed takimi ustrzec wystarczy być wścibskim i sprawdzać żeby wszystko było zgodne z zawartą umową.

You Might Also Like