Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Jak pielęgnować wełniane ubrania?

11 października 2018
W sezonie zimowym, gdy pogoda za oknem nas nie pieści, nieodłączną częścią naszej garderoby stają się grube swetry oraz golfy, ale również ciepłe dzianina sukienki. Wyjątkowo często wybieramy te uszyte z wełny, albowiem gwarantują nam komfort i skutecznie chronią przed chłodem. Poniżej prezentujemy parę niesłychanie przydatnych sugestii tyczących się ich odpowiedniej pielęgnacji, jaka spowoduje, że będziemy mogły radować się nimi wyjątkowo długo.

sweter, wełna

Autor: garlandcannon
Źródło: http://www.flickr.com
Dziergane na drutach wełniane sweterki oraz sweterki rozpinane winny przed odłożeniem do szafy zostać starannie złożone. We wnętrzu szafy dobrze jest umieścić torebkę z lawendą względnie kulki cedrowe, które skutecznie odstraszą mole. Wełna parzona musi być prasowana w niskiej temperaturze. Najlepiej, żeby była jeszcze lekko wilgotna- – http://www.lamalama.pl/.. Potrzebując prędko odświeżyć wełniane rzeczy, starczy je powiesić w łazience, w czasie brania prysznica — wilgoć wyeliminuje zagniecenia tkaniny. Odświeżanie wełnianych ubrań oraz usuwanie z nich zagnieceń zapewniają też odpowiednie programy parowe, osiągalne w narzędziach pralniczych. Wełna gotowana powinna być suszona na płasko. Należy delikatnie odcisnąć z niej wodę-wełna gotowana. Odzież tkaną, dla przykładu płaszcze, trzeba wieszać na wyściełanych wieszakach. Sweterki z angory bądź moheru możesz zamrozić na noc w zamkniętej na zamek torbie na ubrania — pomoże to zapobiegać „gubieniu” włosków.

sweter, wełna, kobieta

Źródło: pixabay.com
Co zrobić, żeby zachować jak najdłużej puszystość, trwałość jak też kształt wełnianego swetra? Kluczem do powodzenia może być odpowiedni dobór programu w pralce i umiejętne suszenie wełnianej garderoby. Wełnę z powodzeniem możemy prać w pralce pod warunkiem, iż wyselekcjonujemy odpowiedni jej model. Ważne jest, żeby posiadała ona należyte programy do prania wełny czy do prania ręcznego. Środek piorący z dodatkiem lanoliny pozwoli zachować na dłużej puszystość sweterka. Wełniane odzienia można suszyć w przystosowanych do tego suszarkach lub rozłożone na płasko. Ważne jest to, ażeby korzystać tylko z suszarek mechanicznych, jakie umożliwiają bezpieczne suszenie tego typu tkanin. Wybierając alternatywę ręcznego suszenia, wskazane jest usunąć nadmiar wody przy pomocy ręcznika. Odzież wełnianą prasujemy w niskiej temperaturze, najlepiej gdy jest jeszcze trochę wilgotna. Nowoczesne pralki, wyposażone w program do prania wełny, minimalizują potrzebę prasowania. Dowiedz się więcej: http://www.lamalama.pl/uslugi.html

You Might Also Like