O egzotyce w niezwykłym wydaniu, czyli o wyjątkowych atrakcjach, jakie czekają na przyjezdnych w krajach Północnej Europy

W turystce egzotyka jest łączona z wycieczkami do krajów zlokalizowanych w sąsiedztwie Zwrotnika Raka lub Koziorożca, a także Równika. Jeśli jednak ktoś chce doświadczyć niezwykłych wrażeń, ten wcale nie musi jechać tak daleko, szczególnie, że pobyt w Tunezji albo Turcji może okazać się dosyć ryzykowny. Państwa Europy Północnej podsuwają tymczasem urlopowiczom atrakcje, których na pewno nie powstydziłby się żaden zamorski kurort.

zabawa
Trudno spodziewać się, że w okolicach Koła Podbiegunowego wyrosną daktylowce, ale wycieczka (eccotravel.eu/egzotyczne-wyprawy/index.php?resetpref=kraj) na Islandię czy parodniowy pobyt w Norwegii wiązać się będzie z całkiem innymi, chociaż równie pięknymi krajobrazami. Współcześni wczasowicze mają jednak wygórowane wymagania i podziwianie tamtejszej szaty roślinnej wydaje się być jedynie przystawką do głównych rozrywek. Z pewnością w krajach takich, jak Norwegia albo islandia zorza polarna bywa nie lada atrakcją. Do spisu cudów przyrody, które obligatoryjnie muszą zobaczyć goście należą także imponujące gejzery, cudowne fiordy i wodospady.
gory-widok

Autor: Jennifer C.
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli ktoś przez pięć albo (zajrzyj koniecznie) sześć dni w tygodniu pracuje przed ekranem komputera, to w czasie urlopu powinien odpoczywać w aktywny sposób. Krótka lub dłuższa wycieczka na Islandię wcale nie musi kojarzyć się tylko z całodniowym zwiedzaniem budowli zabytkowych. Wolny czas warto tak zagospodarować, aby przed południem wybrać się w góry czy przez kilka godzin pojeździć na szosowym rowerze. Z kolei nocą niewiele krajów jest tak urzekająco pięknych, jak Islandia zorza polarna rozświetla wówczas niebo. Trzeba jednak wykazać się ogromną cierpliwością, by ujrzeć to fascynujące zjawisko.

Wybierając cel wakacyjnych eskapad warto dokładnie zapoznawać się z propozycją biur podróży lub z treścią artykułów zamieszczonych w przewodnikach. Pozornie mało atrakcyjny kierunek może bowiem okazać się idealnym.

, ,

Related posts

Czy wyjazd do południowych krajów to właściwy pomysł na urlop? Sprawdź nasze pomysły

Coraz więcej osób rozważa wyjazd z kraju jako jedną z alternatywnych opcji spędzenia urlopu. Wbrew pozorom taki wyjazd wcale nie musi być drogi, głównie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż ceny w Polsce także nie zaliczają się już do najniższych. Minęły raczej definitywnie czasy, kiedy niemal każdy, kto miał jakąkolwiek gotówkę, mógł spakować walizkę i wybrać się bez większego organizowania i rozważania wydatków nad chociażby rodzime morze czy w góry

.

Legnica czekająca na wędrowców

Legnica to piękne, zabytkowe miasto w województwie dolnośląskim, na wschód od Wrocławia, które z pewnością powinno się odwiedzić.
Pomimo przeróżnych przeciwności w Legnicy uratowało się kilkadziesiąt obiektów architektury zabytkowej.

Kilkudniowy wypad do Gdańska

Od długiego czasu mocno popularne zostały tzw. city break, czyli krótkie, zwykle weekendowe wypady do atrakcyjnych turystycznie miejscowości. Są to często duże miasta, nierzadko za granicą, ale i w naszym kraju jest mnóstwo wartych zobaczenia miejscowości. Jedną z nich jest z pewnością Gdańsk.

Włochy – co warto zobaczyć

Mało jest osób, które potrafią oprzeć się urokowi Włoch. A kto raz odwiedzi południe tego kraju, będzie pragnął powrócić. Sycylię - największą wyspę Morza Śródziemnego cechuje oryginalny górzysty pejzaż, przechodzący w obszerne płaszczyzny jak też wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Wysepki Liparyjskie na północy, górujący nad wysepką wulkan Etna, rozliczna śródziemnomorska fauna oraz flora oraz kultura i sztuka sprawiają, iż Sycylia należy do najbardziej czarujących miejsc na globie. Włochy są krajem, który potrafi zadowolić wszelkiego turystę bez względu na jego oczekiwania.

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.