O egzotyce w niezwykłym wydaniu, czyli o wyjątkowych atrakcjach, jakie czekają na przyjezdnych w krajach Północnej Europy

W turystce egzotyka jest łączona z wycieczkami do krajów zlokalizowanych w sąsiedztwie Zwrotnika Raka lub Koziorożca, a także Równika. Jeśli jednak ktoś chce doświadczyć niezwykłych wrażeń, ten wcale nie musi jechać tak daleko, szczególnie, że pobyt w Tunezji albo Turcji może okazać się dosyć ryzykowny. Państwa Europy Północnej podsuwają tymczasem urlopowiczom atrakcje, których na pewno nie powstydziłby się żaden zamorski kurort.

zabawa
Trudno spodziewać się, że w okolicach Koła Podbiegunowego wyrosną daktylowce, ale wycieczka (eccotravel.eu/egzotyczne-wyprawy/index.php?resetpref=kraj) na Islandię czy parodniowy pobyt w Norwegii wiązać się będzie z całkiem innymi, chociaż równie pięknymi krajobrazami. Współcześni wczasowicze mają jednak wygórowane wymagania i podziwianie tamtejszej szaty roślinnej wydaje się być jedynie przystawką do głównych rozrywek. Z pewnością w krajach takich, jak Norwegia albo islandia zorza polarna bywa nie lada atrakcją. Do spisu cudów przyrody, które obligatoryjnie muszą zobaczyć goście należą także imponujące gejzery, cudowne fiordy i wodospady.
gory-widok

Autor: Jennifer C.
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli ktoś przez pięć albo (zajrzyj koniecznie) sześć dni w tygodniu pracuje przed ekranem komputera, to w czasie urlopu powinien odpoczywać w aktywny sposób. Krótka lub dłuższa wycieczka na Islandię wcale nie musi kojarzyć się tylko z całodniowym zwiedzaniem budowli zabytkowych. Wolny czas warto tak zagospodarować, aby przed południem wybrać się w góry czy przez kilka godzin pojeździć na szosowym rowerze. Z kolei nocą niewiele krajów jest tak urzekająco pięknych, jak Islandia zorza polarna rozświetla wówczas niebo. Trzeba jednak wykazać się ogromną cierpliwością, by ujrzeć to fascynujące zjawisko.

Wybierając cel wakacyjnych eskapad warto dokładnie zapoznawać się z propozycją biur podróży lub z treścią artykułów zamieszczonych w przewodnikach. Pozornie mało atrakcyjny kierunek może bowiem okazać się idealnym.

, ,

Related posts

Wyjeżdżamy na majówkę!

Po przedłużającej się zimie przyszła nareszcie słoneczna wiosna. Fachowcy oceniają, że w obecnym roku dni majówkowe będą wyjątkowo ciepłe. Polacy masowo wyjadą na urlop, by radować się gorącem. Dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali, gdzie pojadą na dni wolne, przeznaczamy ten oto artykuł. Opisujemy w nim 3 fajne możliwości, które należy wziąć pod uwagę.

Poszukujemy miejsca na nocleg w Rzeszowie

W Rzeszowie niezwykle często organizowane są różnego rodzaju eventy oraz konferencje, na które zjeżdżają przyjezdni z całego naszego kraju. Nierzadko zapraszane są również osoby z z towarzystw międzynarodowych. Trzeba przede wszystkim zadbać o odpowiednią oprawę całego przedsięwzięcia, jak i o tłumaczenie na rewelacyjnym poziomie.

Jeden z bardziej cudownych państw na terenie Europy.

Jeśli chodzi o Hiszpanię to z pewnością nie będzie niczym dziwnym to, że jest to jeden z cudowniejszych regionów, chociażby w Europie. Zachwycająca pogoda, cudowne punkty warte zobaczenia, urokliwe zakątki, nieco egzotyczna jak na tego typu rejony gastronomia. Plusów hiszpańskich można wymieniać w nieskończoność.

Latest posts

Modne jeansy dla mężczyzn produkowane w różnych rozmiarach

Dobre spodnie jeansowe męskie na pewno są się niezwykle dobrze sprzedawały. Gwarancją tego jest to, iż panowie wciąż potrzebują nowych spodni, a spodnie jeansowe uważane bywają za bardzo wygodne, a jednocześnie jedne z najnowszych typów spodni.