Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Przetestowane obuwie do misji specjalnych. Czym się kierować przy ich zakupie?

19 października 2020
Chyba każda pani w swej szafie eleganckie butki na co dzień, wysokie szpilki na specjalne wyjścia, baleriny, czasami też parę butów sportowych. Jednakże nie każda ma buty specjalne, przydatne przy uprawianiu sportów (bieganie, jazda konna) lub zimowe buty traperki do zadań specjalnych. Czym się kierować przy zakupie tego typu obuwia?

buty do wspinaczki górskiej

Autor: nie
Źródło: pixabay.com
GDy mowa o obuwiu do wspinaczki, warto sprawdzić oferty przedsiębiorstw, które robią takie obuwie od lat i rzeczywiście produkują obuwie odpowiadające potrzebom sportowej wspinaczki. Taką firmą jest Rock Pillars, jakiej buty wspinaczkowe wytwarzane są w oparciu o innowacyjną technologię oraz wieloletnią znajomość branży. Stale firma Rock Pillars pracuje nad lepszymi rozwiązaniami technicznymi, profilami i typami gumy. Dzięki precyzyjnej budowie i użytym materiałom, buty Rock Pillars usuwają przeszkody we wspinaniu się – buty rock pillars bywają przydatne. Czy przez tak zaawansowane technologie cena tego typu butów jest ekstremalnie duża? Chyba nie. Jest optymalna, a na pewno adekwatna do ich jakości. Bardzo podobnie, jak buty Rock Pillars, buty traperki czy też trekkingi muszą być mocne i wytrzymałe, a zastosowane do ich produkcji komponenty – solidne i sprawdzone. W traperach warto pochodzić dłuższą chwilę po sklepie, żeby przekonać się, że buty naprawdę dobrze otulają kostkę i są masywne i twarde, ale nie tak sztywne, iż trą stopy przy każdym ruchu. Trapery, tak jak buty Rock Pillars, muszą mieć podeszwę z bieżnikiem. Oczywiście bieżniki się różnią, ale to bardzo ważne, aby zwrócić na niego uwagę. Od tego zależy, czy będziemy poruszać się niestabilnie, czy nasze kroki będą pewne. Podobnie sytuacja ma się ze sznurowadłami i szyciami – szyte buty o poprawnie dostosowanych sznurówkach będą służyły bez szwanku długo i sprawdzą się w różnych warunkach.

wspinaczka górska

Autor: Viaggio Routard
Źródło: http://www.flickr.com
Trudno być wprawionym w kupowaniu obuwia do misji specjalnych, gdy kupuje się je raz na długi czas, więc warto koncentrować się zawsze na materiale, z którego są wykonane, przeszyciach, dobrej podeszwie, gwarancji jakości od producenta i cenie. Jeżeli tylko możemy buty wypróbować – zróbmy to. Będziemy pewni, że kupujemy idealny fason.

Zobacz, czy przypadnie Ci do gustu proponowana oferta. Zapewniamy usługi dobrane do osobistych oczekiwań. Nie czekaj i poznaj się, jak działamy.

I nie bójmy się wypytywać sprzedawcy o ich szczegółowe cechy. Te buty mają nam służyć przez wiele lat.

You Might Also Like