Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Z jakiego powodu dobrze jest wybudować garaż?

11 października 2018
Współcześnie nieomal każdy ma własny samochód a niektórzy nawet dwa albo więcej. Żeby służyły nam one jak najdłużej, należy o nie dbać. Istotne jest nie tylko systematyczne serwisowanie, ale i ochrona auta przed wieloma szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi.

Nie od dziś wiadomo, że najlepiej jest umieszczać swój pojazd w garażu. Nie zawsze jest to jednak proste. W większych miastach niełatwo wyszukać pojedyncze garaże, przeznaczone na jeden, góra dwa samochody. Jeżeli już owe są, to najczęściej na własnościowych posesjach bądź ewentualnie w blokowiskach z lat osiemdziesiątych, kiedy to budowa – opinie na nasz temat – tego rodzaju garażów była powszechna. Dzisiaj deweloperzy zazwyczaj stawiają garaże podziemne w blokach. Miejsce postojowe raczej nie należy do najtańszych, jednak trzeba w nie zainwestować jeżeli chcemy dobrze zadbać o nasz samochód.

Jeśli nie mamy możliwości albo środków by opłacić garaż czy miejsce parkingowe na parkingu podziemnym, pozostaje nam parkowanie – kliknij odnośnik – samochodu pod gołym niebem. Należy wtedy zakupić wysokiej jakości pokrowiec na auto, jaki pozwoli nam chronić pojazd przed deszczem, śniegiem, mrozem i innymi szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.

brama

Autor: lavilleautady
Źródło: flickr.com

Mieszkańcy domów jednorodzinnym są w dużo korzystniejszej sytuacji – mogą postawić garaż na własnej działce. Niekiedy garaże takie dobudowane są w bryłę budynku, jednak częściej są to garaże wolnostojące bądź dobudowane do bocznej ściany lokalu. Zwykle ludzie decydują się na garaż murowany, rzadziej na blaszany czy drewnianą wiatę. Powinno się jednak pamiętać, że stawianie garażu murowanego trzeba zgłosić w odpowiedniej jednostce urzędu gminy czy miasta, podobnie jak budowę domu.

Sama budowa garażu murowanego nie jest dużym przedsięwzięciem. Garaż ma najczęściej kształt prostokąta, zazwyczaj jest bez okien, niekiedy z dachówką na dachu, zwykle jednak z papą bądź blachą. Koszt postawienia takiego garażu to kilka tysięcy złotych. Stawiając garaż, trzeba pamiętać o montażu dobrej jakości bramy. Do wyboru jest wiele rodzajów bram, np. automatyczne na pilota, ale i ręczne, otwierane na boki lub też do góry. Na rynku jest wielu producentów bram garażowych, na przykład bramy segmentowe hormann. Decydując się na jednego z nich, warto poczytać komentarze na jego temat w Internecie, wypytać znajomych lub sprzedawców w sklepie, kogo mogą polecić.

Jeśli chcemy, aby nasz pojazd na długie lata pozostał sprawny i zadbany, powinno się zainwestować w jego garażowanie. Zakup czy postawienie garażu może nie należy do najtańszych, ale trzeba to zrobić. Inwestycja z pewnością w niedługim czasie nam się zwróci.

You Might Also Like