Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

O egzotyce w niezwykłym wydaniu, czyli o wyjątkowych atrakcjach, jakie czekają na przyjezdnych w krajach Północnej Europy

14 listopada 2019
W turystce egzotyka jest łączona z wycieczkami do krajów zlokalizowanych w sąsiedztwie Zwrotnika Raka lub Koziorożca, a także Równika. Jeśli jednak ktoś chce doświadczyć niezwykłych wrażeń, ten wcale nie musi jechać tak daleko, szczególnie, że pobyt w Tunezji albo Turcji może okazać się dosyć ryzykowny. Państwa Europy Północnej podsuwają tymczasem urlopowiczom atrakcje, których na pewno nie powstydziłby się żaden zamorski kurort.

zabawa
Trudno spodziewać się, że w okolicach Koła Podbiegunowego wyrosną daktylowce, ale wycieczka (eccotravel.eu/egzotyczne-wyprawy/index.php?resetpref=kraj) na Islandię czy parodniowy pobyt w Norwegii wiązać się będzie z całkiem innymi, chociaż równie pięknymi krajobrazami. Współcześni wczasowicze mają jednak wygórowane wymagania i podziwianie tamtejszej szaty roślinnej wydaje się być jedynie przystawką do głównych rozrywek. Z pewnością w krajach takich, jak Norwegia albo islandia zorza polarna bywa nie lada atrakcją. Do spisu cudów przyrody, które obligatoryjnie muszą zobaczyć goście należą także imponujące gejzery, cudowne fiordy i wodospady.
gory-widok

Autor: Jennifer C.
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli ktoś przez pięć albo (zajrzyj koniecznie) sześć dni w tygodniu pracuje przed ekranem komputera, to w czasie urlopu powinien odpoczywać w aktywny sposób. Krótka lub dłuższa wycieczka na Islandię wcale nie musi kojarzyć się tylko z całodniowym zwiedzaniem budowli zabytkowych. Wolny czas warto tak zagospodarować, aby przed południem wybrać się w góry czy przez kilka godzin pojeździć na szosowym rowerze. Z kolei nocą niewiele krajów jest tak urzekająco pięknych, jak Islandia zorza polarna rozświetla wówczas niebo. Trzeba jednak wykazać się ogromną cierpliwością, by ujrzeć to fascynujące zjawisko.

Wybierając cel wakacyjnych eskapad warto dokładnie zapoznawać się z propozycją biur podróży lub z treścią artykułów zamieszczonych w przewodnikach. Pozornie mało atrakcyjny kierunek może bowiem okazać się idealnym.

You Might Also Like