Bpgew
Tajemnice wschodu.

Profesjonalne zabezpieczenia ppoż – klapy dymowe i ich wykorzystanie

11 października 2018
Każdy budynek powinien posiadać należyte zabezpieczenia przeciwpożarowe, bo liczba i jakość takich zabezpieczeń może uratować komuś życie. Pożar może być sprawiony przez niewielką drobnostkę, choćby niedopałek papierosa, w związku z tym zarówno w domach prywatnych jak też w budynkach użytku publicznego muszą znajdować się profesjonalne zabezpieczenia ppoż.

elektroniczny system

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach możemy wyróżnić niemało zabezpieczeń przeciwpożarowych, jednym z nich są klapy dymowe. Ich kluczowym przeznaczeniem jest odprowadzanie dymu i gazów, które powstają w toku pożaru. Mają one ważką i bardzo ważną rolę, gdyż okazuje się, że niemało przypadków śmiertelnych w toku wybuchu pożaru jest uczynionych przez zaczadzenie. Używanie klap dymowych łagodzi ryzyko zaczadzenia, a więc mogą one przysporzyć się do ochronienia naprawdę znacznej ilości ludzi.

W czasie pożaru klapy dymowe otwierają się automatycznie, dzięki czemu dym oraz wszystkie trujące gazy zdołają ulotnić się do atmosfery. Dym, który jest wywoływany przez ogień w toku pożaru nie tylko jest ogromnie duszący, ale jednocześnie niesłychanie gęsty i łzawiący, przez co mnóstwo osób może nie widzieć żadnej drogi ucieczki. Usunięcie dymu za pośrednictwem klap dymowych przyczyni się do lepszej widoczności, dzięki jakiej multum ludzi zdoła spostrzec punkt wyjścia. Im więcej osób opuści płonący budynek tym swobodniej i rychlej będzie wolno przeprowadzić akcję gaśniczą, wobec tego klapy dymowe są zarazem większą pomocą dla strażaków walczących z ogniem. www.afg.poznan.pl/

centrala oddymiania

Autor: D+H
Źródło: D+H
Wskazane jest więc zastosować takie zabezpieczenia ppoż , jakim są klapy. Rzecz jasna im większy obiekt tym więcej klap dymowych musi w nim znajdować, w związku z tym decydując się na zastosowanie klap dymowych zadbaj także o ich stosowną ilość. Klapy dymowe to jedne z słynnych zabezpieczeń przeciwpożarowych, niemniej oprócz klap dymowych wskazane jest zastosować jeszcze inne zabezpieczenia. Im wyższe zabezpieczenie ppoż, tym większa szansa na to, iż w trakcie wybuchu pożaru uda się uratować jak najwięcej osób.

You Might Also Like