Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Które warunki należy osiągnąć, aby skorzystać z projektu Mieszkania dla Młodych?

11 października 2018
Program Mieszkania dla Młodych to naturalnie kapitalna pomoc dla młodych jednostek, jakie przewidują zakup początkowego mieszkania. W ramach tego programu młodzi ludzie mogą korzystać z pomocy państwa i dostać dofinansowanie. Wielkość dotacji zależy od wielu różnych czynników, między innymi od wielkości mieszkania, wielkości familii, posiadanych dzieci i tak dalej. A kto może skorzystać z programu Mieszkania dla Młodych i które warunki musi realizować?

projekt

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Z planu mdm mogą skorzystać zarówno jednostki samotne, jak również młode małżeństwa i rodziny z dziećmi. (Mieszkanie dla młodych Kraków) Jednakże, aby tak było trzeba spełniać pewne wyznaczone warunki. W pierwszej kolejności nie wolno być posiadaczem żadnego innego lokalu. O ile mieliśmy własne mieszkanie w przeszłości, także nie zdołamy korzystać z programu mdm. Zasada ta nie dotyczy tylko osób/rodzin z trójką dzieci. Starając się o dotację z programu mdm – uzyskaj więcej informacji na temat mieszkań, nie wolno posiadać więcej niż 35 lat – w przypadku małżeństwa pobiera się pod uwagę wiek młodszego towarzyszka życia. Warunek ten nie dotyczy osób oraz rodzin z trójką najmłodszych. Następną zasadą, którą trzeba spełnić, jest zaciągnięcie kredytu przynajmniej na 50 procent ceny mieszkania (zobacz mieszkania w Toruniu na sprzedaż), minimum na 15 lat. Znacząca jest w dodatku cena mieszkania (odwiedź nas), nie może ona wyprzedzić wskaźnika, jaki wyznaczany jest dla danej pozycji.

nowe mieszkania

Źródło: pixabay.com

Chcąc pozyskać dofinansowanie z programu MDM, powinno się dołączyć do wniosku o kredyt wniosek o dofinansowanie. Oczywiście musimy także wybrać bank bądź banki, które biorą udział w programie Mieszkania Dla Młodych. Listę banków, które biorą udział w programie Mieszkania Dla Młodych znajdziemy na stronie www Banku Gospodarstwa Krajowego, jest ona regularnie aktualizowana. Przed złożeniem wniosku o dotację, należałoby skontaktować się z wybranym bankiem lub bankami, by upewnić się co do prowadzonej procedury i dokumentacji, którą musimy zaprezentować/złożyć.

You Might Also Like