Bpgew

Jakie kanały może oglądać nasze dziecko?

16 kwietnia 2019
Wychowanie to niezwykle trudny temat. Każdy z nas ma osobną wizję na tego typu temat. Wszyscy także obawiamy się tej chwili, kiedy nasze dziecko się urodzi i to my będziemy musieli powiedzieć mu, jak żyć. Czasami zdarza się nam popełnić błąd, ale jest to na stałe wpisane w wychowanie. Nie jesteśmy idealni i dlatego często spotkamy na swojej rodzicielskiej ścieżce sporo niebezpiecznych zakrętów.

Z pewnością każdy opiekun myśli, czy dziecko powinno korzystać z telewizji? Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że w naszym obecnym świecie nie można odciąć naszych dzieci od wszystkich nowinek technologicznych. To dobrze, bo nowoczesne wynalazki są po to, by usprawnić nasze życie. Ale z drugiej strony, wiemy doskonale, że mogą stać się przyczyną niebezpiecznych uzależnień lub schorzeń na tle psychicznym.

dziecko przed telewizorem

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com

Ale wystarczy odpowiedzialnie wziąć się za to i nie będziemy walczyć z tego typu kłopotami. W pierwszej kolejności, nasze dziecko musi rozumieć, do czego służy telewizor. Jeśli wytłumaczymy mu, po co go włączamy, dziecko nie będzie całymi godzinami koczować przed grającym pudłem. Naszym starszym latoroślom pokażmy, że program tv posiada w ofercie mnóstwo ciekawych propozycji, takich jak audycje przyrodnicze, czy historyczne, jak również wiele godnych obejrzenia filmów. Więcej na

Zawsze oglądajmy telewizję z naszymi dzieciakami. Niekiedy, nawet w przyjaznych dzieciom bajkach mogą się zjawić sytuacje, które zatrwożą nasze dziecko. Musimy być wtedy przy nim i objaśnić mu wszystko. Pamiętajmy, że pociechy zwykle naśladują dorosłych. Jeśli my bezmyślnie przesiadujemy przed odbiornikami telewizyjnymi, to nasze dzieci zrobią tak samo.

Stąd też my też mądrze korzystajmy z tego cudownego wynalazku XX wieku. Namówmy starsze dzieciaki na wspólne oglądanie audycji informacyjnych albo filmów dokumentalnych. Później spróbujmy z nimi podyskutować na poruszane tam tematy. Ale jednocześnie, pokażmy pociechom, że istnieją inne, lepsze formy spędzania wolnego czasu, niż jedynie przesiadywanie przed telewizorem.