Bpgew
Gospodarka - newsy ze świata.

Jak promować prowadzony biznes?

11 października 2018
Promowanie swojej działalności nie jest łatwym zadaniem, ale na nieszczęście coraz częściej koniecznym. Niemała konkurencja rynkowa powoduje, że zainteresowanie klientów poszczególnymi podmiotami momentalnie maleje i stawiają oni oferty podmiotów nowych lub tych, jakie zachęcają ich do tego swą reklamą. Jak wybrać najlepszą dla siebie metodę promocji?

tabliczki reklama

Autor: John Fischer
Źródło: http://www.flickr.com
Promocja winna być głównie dopasowana do potrzeb i możliwości konkretnego przedsiębiorstwa. Niewielka restauracja, jakie funkcjonuje na dużym osiedlu raczej nie powinna promować się na odległym końcu miasta, bo mało prawdopodobne jest to, że ktoś przemierzy taką odległość, żeby zamówić coś do jedzenia. Marnotrawieniem pieniędzy będzie także droga reklama w telewizji, która dotrze do wielu potencjalnych klientów, jednak w ogromnej większości będą to osoby, które nigdy nie pojawią się w naszym lokalu. O wiele lepsze będą w tym przypadku ulotki, banery reklamowe, reklama informująca o możliwości dotarcia do naszej restauracji, stworzenie jakiejś oferty lojalnościowej itp. W powyższy sposób powinniśmy postępować podczas poszukiwania idealnej formy promocji dla naszej firmy. Nie każdorazowo na reklamę potrzebne są niemałe pieniądze. Czasem doskonale sprawdzi się nieszablonowy pomysł, jakiego realizacja kosztuje praktycznie nic. W wielu sytuacjach może to być jakiś firmowy gadżet – (sprawdź opis na stronie) naklejki chromowane, smycz na klucze, zaskakujący brelok, agenda, zabawne napisy metalowe, kubki jak i inne podobne.

napisy, naklejki, ściana, reklama

Autor: www.przyklejka.pro
Źródło: www.przyklejka.pro
Istotne jest jednak to, by gadżet taki kojarzył się z firmą i był jak najbardziej użyteczny. W cenie są przede wszystkim nietypowe pomysły, często śmieszne albo nawet zaskakujące. Jeżeli nie mamy pomysłu na gadżet, jaki mógłby reklamować naszą działalność (oceń to w Rathgeber), koniecznie przestudiujmy propozycje firm zajmujących się produkowaniem takich gadżetów, a bez wątpienia znajdziemy inspirację. Powinniśmy również odwiedzać serwisy piszące o trendach w reklamie i szukać nowych pomysłów na promocję.

You Might Also Like