Jak często wymieniać filtry w pojeździe? Przewodnik dla każdego Kowalskiego

Filtry są to podstawowe elementy eksploatacyjne każdego pojazdu, natomiast ich regularna wymiana jest obowiązkiem każdego posiadacza pojazdu. Nierzadko jednakże występują nieścisłości, kiedy dokonywać wymiany filtrów i jak to zrobić? Zapraszamy więc do lektury naszego zwięzłego informatora.

Filtry paliwaJak łatwo zgadnąć, filtr paliwa odpowiada za filtrację benzyny. Filtr tenże jest w szczególności istotny w wypadku silników wysokoprężnych, aczkolwiek oczywiście właściciele „benzyniaków” też powinni o nim pamiętać. W motorach diesla instaluje się bowiem specjalne narzędzia wysokociśnieniowe, jakie wymagają „czystego” paliwa. W sprzedaży dostępnych jest kilka typów filtra paliwa (firma IOW TRADE). Dla przykładu, w silnikach benzynowych zwykle używane są siatkowe filtry zabezpieczające a także nieduże papierowe filtry przewodowe.

Czy ta problematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeśli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę dpf wrocław, która dotyczy omawianej sprawy, zatem zapewne też Cię zainteresuje.

Dokładność oczyszczania paliwa zależy od typu użytego materiału.

Auto

Autor: Marcus Balcher
Źródło: http://www.flickr.com

Co do lokalizacji filtra paliwa w wozie, najczęściej instalowany jest on między pompą zasilającą a wtryskiwaczami, jest to jednak kwestia indywidualna oraz zależy od modelu samochodu. Filtry paliwa musimy wymieniać co okres określony w instrukcji obsługi samochodu (z reguły przebieg w przedziale 15-50 tys. kilometrów). Filtr paliwa to element przystępny cenowo, jego cena kształtuje się na poziomie kilkunastu. W przypadku dużej części modeli pojazdów wymiana jest prosta i możemy dokonywać jej własnoręcznie. Sugestia – przed montażem spójrzmy na celowo zaznaczone strzałki na filtrze, dadzą nam one informacje o kierunku transferu paliwa.

Filtry oleju
Filtr oleju jest odpowiedzialny za filtrację oleju jak też usunięcie zanieczyszczeń, powstających w silniku w czasie pracy. Są to więc pozostałości po niewypalonym paliwie, kurz z powietrza lub cząstki metali. Nie każde zanieczyszczenia z powietrza oczyści filtr powietrza, filtr oleju powinien zatem niejako korygować jego pracę. W marketach motoryzacyjnych możemy nabyć wiele rodzajów filtrów oleju, gdyż każdy silnik posiada własną, unikatową budowę oraz wymaga innego filtra oleju. Ażeby dobrać odpowiedni filtr oleju trzeba skorzystać z konfiguratorów internetowych. Zachęcamy do zakupu filtrów oleju renomowanych, producentów, którzy zapewniają wysoką jakość filtracji. Dobrym zwyczajem jest wymiana filtra oleju wespół z olejem oraz uszczelką korka spustowego.

, , ,

Related posts

Oferta promocyjna, która przyciągnie dużo ludzi

Akcje promocyjne wielu sklepów są związane m.in. z tym, że klienci otrzymują kupony rabatowe. Kupony te otrzymuje się po zrobieniu zakupów lub, jeśli podaliśmy kiedyś swój adres mailowy firmie otrzymujemy kupon rabatowy na skrzynkę mailową. Każdy, kto choć raz wykorzystał kupon rabatowy doskonale wie, że to uzależnia. Kiedy płacimy dwadzieścia procent mniej za świetny ciuch, lub mamy pięćdziesiąt złotych mniej zapłacić za sprzęt AGD to naprawdę można się uśmiechnąć.

Jakie produkty dla dzieci wyróżniają się współcześnie największą popularnością

Oferta wyrobów dla dzieci jest dziś naprawdę bogata, tym samym rodzice nie powinni mieć większych problemów z odszukaniem artykułów odpowiadających ich wymaganiom. Dużą popularnością charakteryzują się zabawki dla dzieci w Warszawie. Rekordy popularnością biją przede wszystkim zabawki edukacyjne, których celem jest zachęcanie maluchów do myślenia, ćwiczenie ich umiejętności i kreatywności.

Latest posts

Po odpoczynek do ciepłych krajów – wycieczki na Majorkę

Przewidujesz urlop z kąpielą w ciepłym morzu, odpoczynkiem i imprezami na miejscu? Zapewne analizujesz więc południe Europy, od małego skrawku gibraltarskiej skały po Anatolię i Ziemię Świętą. Może rejsujesz? Lecisz samolotem? A może dojazd organizujesz we własnym zakresie?

Jakie artykuły znajdziemy w gazetkach promocyjnych, które teraz trafiają tak do konwencjonalnych skrzynek, jak i tych mailowych

Gazetki promocyjne stały się dzisiaj na tyle popularne, że właściwie każdy dostaje barwne biuletyny. I nawet małe sieci sklepów redagują własne gazetki, podążając w ślady ogromnych supermarketów lub centrów handlowych. Na klientach niesamowite wrażenie robią ceny, które kończą się czarodziejską liczbą 90 lub 99. Pomimo tego że to jedynie chwyt marketingowców, to znaczna część społeczeństwa zupełnie nie skupia na tym swojej uwagi, szczególnie jeżeli oferowane produkty są towarami, które w danym sezonie okazują się bardzo przydatne.

Globusy dekoracyjne to nieprawdopodobny plan na uzupełnienie stylizacji

Aranżowanie pomieszczeń jest bardzo ważne, z tego powodu dokładnie musimy się zastanowić nad tym, co chcemy do tego użyć. Istnieją na szczęście produkty, które niesamowicie sprawdzą się w każdym wnętrzu, a co więcej powodują, że będzie ono się przedstawiało rzeczywiście niesamowicie.

Najlepsze kołdry w bardzo przystępnej cenie

Sen jest praktycznie najważniejszym elementem naszego całego dnia, gdyż to w ciągu nocy cały umysł odpoczywa a poszczególne komórki się odnawiają. Jeśli pragniesz żeby twój sen przebiegał bezproblemowo, powinieneś zadbać o odpowiednią oprawę - wygodne łóżko czy solidny materac.