Bpgew
Gospodarka - newsy ze świata.

Oddaj 1% podatku na dowolny wyższy cel

6 lutego 2021
Od wielu lat, każdemu z rodaków, obywateli, odprowadzającemu podatek dochodowy, udostępniana jest opcja oddania małej jego części na rzecz dowolnej organizacji. Możemy dzięki temu, choćby w niewielkim stopniu wesprzeć ważny dla nas cel. Nawet jeżeli nie mamy zbyt dużych przychodów, te pare złotych ze zwrotu może dużo pomóc, jeśli oczywiście za nami pójdą inni ludzie.

W naszym kraju podatki opłaca kilkanaście milionów osób, także jest o co walczyć. Jednak czy można pieniądze przekazać komukolwiek? Jeżeli pragniesz oddać swój 1% podatku lista z fundacjami jest ogólnie dostępna.

pieniądze

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Aby dane stowarzyszenie miało szansę znaleźć się na takiej witrynie, musi zostać sformalizowane właściwie, gdyż należy starać się o własny numer KRS. Często nie jest to za bardzo łatwa sprawa, trzeba wypełnić pełno papierów a także na długo przed terminem rozliczeń zgłosić się do programu.

Zainteresowała Cię omawiana sprawa? Jeśli tak, to poza tym zobacz link na witrynie (https://krpfides.pl/prawo-gospodarcze/), która także przedstawia takiego rodzaju posty. To z pewnością zwróci Twoją uwagę.

Dlatego jeżeli chcesz, żeby twe preferowane stowarzyszenie dostało twój 1% podatku lista podpowie ci, czy masz szansę to uczynić. Jeżeli nie znasz żadnej organizacji, należy po prostu przejrzeć ich spis na stronie KRS. Odszukamy tam każdego rodzaju inicjatywy, sporo z nich dotyczy pomocy dzieciom chorym, w hospicjach. Jednak z roku na rok przybywa także liczba osób, którym żywot zwierząt nie jest obojętny – one także znajdą dla siebie właściwą placówkę.

A co jeśli sam posiadasz niezdrowe dziecko i pragnąłbyś, aby ktoś wsparł jego leczenie? Nie musisz wcale zakładać odpowiedniej fundacji! Wystarczy wejść na stronie KRS w podstronę 1% podatku lista i poszukać fundacji, która zajmuje się chorymi. Następnie trzeba zgłosić się do niej, z prośba o wsparcie. Jeśli zechcą tobie dopomóc, możesz utworzyć własną stronę na popularnym portalu społecznościowym, promującą wsparcie dla twojego dziecka. Numer KRS podajesz wspierającej cię fundacji, z pewnym zastrzeżeniem. Otóż przy wypełnianiu deklaracji PIT, w polu 1 %, po dodaniu numeru stowarzyszenia, możesz ręcznie wpisać konkretny cel, na który chcesz przeznaczyć pieniądze. Tam właśnie osoby będą miały szansę wpisywać imię i nazwisko twojego dziecka

Oddawanie części swoich dochodów na wszelkiego typu stowarzyszenia, jest bardzo słuszne. Zwłaszcza, jeżeli są to środki, które trzeba oddać – z tego powodu warto dobrze przemyśleć, na jaki cel przekazać swoje pieniądze.

Zainteresował Cię nasz wpis? Przejdź zatem do następnego artykułu i czytaj obozy konne do woli o ciekawiących Cię sprawach.

Mało tego, jeśli sam jesteś potrzebujący, możesz również zostać w ten sposób wsparty, należy jedynie zgłosić się do organizacji o konkretnym profilu.

You Might Also Like