Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Szukasz właściwego projektu dachu? Musisz poznać najbardziej popularne typy dachów i ich zalety

17 grudnia 2018
Stawiając własny dom stoimy przed wieloma pytaniami, a jednym z nich jest rodzaj dachu. To jeden z najważniejszych elementów konstrukcji, toteż nie możemy podejmować nieprzemyślanych wyborów, gdyż musi zadowalać wszystkich mieszkańców, nie tylko jeżeli chodzi o jego zewnętrzny wygląd, ale również o praktyczność i cenę. Jakie w takim razie są najbardziej popularne typy dachów?

Dom jednorodzinny

Autor: markheybo
Źródło: http://www.flickr.com

Często poszukiwane są projekty domów z dachem dwuspadowym. Są bardzo eleganckie oraz świetnie się prezentują, a dodatkowo pozwalają zaoszczędzić fundusze. Ich struktura jest prosta, toteż nie wymaga dużo czasu. Bezapelacyjnym pozytywem jest również skuteczne zabezpieczenie przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Tak samo deszcz, jak też śnieg bez kłopotu spływają po dachu i nie gromadzą się w załamaniach, jakich po prostu nie ma. Ten typ dachów daje również duże możliwości wykorzystania poddasza. Nie odbiera dużo miejsca wewnątrz budynku, toteż można śmiało przemyśleć dodatkowy pokój.

Drugim rodzajem dachów są dachy wielospadowe, jakich forma jest bardziej skomplikowana, jednak z drugiej strony – także dużo atrakcyjniejsza. Niniejsze dachy zawsze przyciągają uwagę, lecz potrzebują więcej pracy i znaczniejszych wydatków. Nieraz należy kupować dodatkowe akcesoria, jak również nie da się uchronić przed odrzutami blacharskimi. Dachy te, choć naprawdę przyjemnie wyglądają, to zabierają sporą część poddasza. Jeżeli mamy duży dom, z pewnością nie zrobi to nam różnicy. Wybór będzie trudniejszy dla osób, które z powodów finansowych bądź ze względu na wielkość działki mają ograniczony metraż domu, zatem coś musimy sobie odpuścić.

Należy jeszcze brać pod uwagę projekty domów z dachem kopertowym. Najlepiej sprawdzają się w domach parterowych, których mieszkańcy nie planują wykorzystywać poddasza. Są estetyczne i wyjątkowo praktyczne, ponieważ również nie zatrzymują wody. Dają duże pole wyboru, jeżeli chodzi o pokrycia, często jednak trzeba wykorzystać dodatkowe akcesoria, zwłaszcza w narożach.

domek

Autor: Pixelteufel
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając dach (sprawdź panele dachowe) weź pod uwagę, na czym najbardziej ci zależy oraz jakiego wyglądu domu oczekujesz. Możesz poradzić się specjalisty, jeżeli nie umiesz sam podjąć decyzji. Architekt najlepiej zasugeruje ci, jakie typy dachów będą stosowne i sporządzi projekt, który będzie odpowiadać twoim wymogom.

You Might Also Like