Jakie zabytki zwiedzić we Wrocławiu? Fascynujące miejsca, których nie wolno pominąć!

Bez wątpienia jednym z najładniejszych miejscowości w Polsce jest Wrocław, który nie bez przyczyny został nazwany ‘miastem spotkań’. Od wielu lat Wrocław może imponować turystom, którzy z zapartym tchem przyglądają się malowniczemu Rynkowi oraz podziwiają różnego rodzaju zabytki. Niezwykły klimat miejsca może wyróżnić Wrocław spośród pozostałych miejscowości, poprzez co regularnie odwiedzają go zarówno turyści z kraju, jak i z zagranicy.

wrocławskie mosty

Autor: Feedback/ Hill & Knowlton
Aby dokładnie zwiedzić Wrocław warto zagospodarować sobie nawet 7 dni, w czasie których jesteśmy w stanie aktywnie spędzać praktycznie każdą godzinę. Podczas pobytu w ‘mieście spotkań’ z całą pewnością nie wolno pomijać takich miejsc jak Rynek Główny, lub też Ostrów Tumski, które fascynują swoją historią i emanują unikalnym klimatem. Cechą charakterystyczną Wrocławia są wszędzie rozlokowane krasnale, które towarzyszą turystom w trakcie aktywnego wypoczynku. Do szczególnie wartościowych ulic należą Podwale, Jatki oraz Psie Budy, które są wyjątkowe ze względu na ciekawą architekturę. Każda z osób, która myśli o wypoczynku we Wrocławiu musi dokładnie zapoznać się z miejscami, które niemalże grzechem byłoby pominąć. Doskonałym rozwiązaniem jest kupno mapy turystycznej, na której zaznaczone są ciekawe miejsca a także zabytki. Mnóstwo osób ma możliwość korzystać również z internetowego przewodnika, dzięki któremu możemy szybko znaleźć dane miejsce, jak i wskazówki dojazdu. Należy wpisać w wyszukiwarce ‘Wrocław co zwiedzić’, po to by zapewnić sobie wspaniałe atrakcje. Wrocławska architektura na długi czas może pozostać w pamięci turystów. Wyjątkowy Ratusz, Plac Uniwersytecki, Sukiennice, Katedra oraz Opera to tylko mała część zabytków, na które z całą pewnością trzeba zwrócić uwagę. Jeśli chodzi o tak wyjątkową miejscowość, którą jest Wrocław co zwiedzić już nie powinno nikogo zastanawiać – dokłądny opis na http://ekotur.wroclaw.pl/dokłądny opis na . http://ekotur.wroclaw.pl/cennik-wycieczek.html

panorama

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Wrocław słynie też z dużej ilości mostów, które jesteśmy w stanie spostrzec praktycznie na każdym kroku. Wszelkich miłośników historii powinna także zaciekawić Panorama Racławicka – dzieło stanowiące największe malowidło w kraju. Uwagę turystów przyciągają także imponujące kościoły, a w szczególności Dzielnica Czterech Świątyń, czyli miejsce, w którym w odległości 300 m możemy oglądać kościół katolicki, protestancki, cerkiew oraz synagogę. Zdecydowanie trzeba mieć na względzie jak dużo zabytków mamy możliwość zobaczyć we Wrocławiu.

, , ,

Related posts

Czy wyjazd do południowych krajów to właściwy pomysł na urlop? Sprawdź nasze pomysły

Coraz więcej osób rozważa wyjazd z kraju jako jedną z alternatywnych opcji spędzenia urlopu. Wbrew pozorom taki wyjazd wcale nie musi być drogi, głównie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż ceny w Polsce także nie zaliczają się już do najniższych. Minęły raczej definitywnie czasy, kiedy niemal każdy, kto miał jakąkolwiek gotówkę, mógł spakować walizkę i wybrać się bez większego organizowania i rozważania wydatków nad chociażby rodzime morze czy w góry

.

Legnica czekająca na wędrowców

Legnica to piękne, zabytkowe miasto w województwie dolnośląskim, na wschód od Wrocławia, które z pewnością powinno się odwiedzić.
Pomimo przeróżnych przeciwności w Legnicy uratowało się kilkadziesiąt obiektów architektury zabytkowej.

Kilkudniowy wypad do Gdańska

Od długiego czasu mocno popularne zostały tzw. city break, czyli krótkie, zwykle weekendowe wypady do atrakcyjnych turystycznie miejscowości. Są to często duże miasta, nierzadko za granicą, ale i w naszym kraju jest mnóstwo wartych zobaczenia miejscowości. Jedną z nich jest z pewnością Gdańsk.

Włochy – co warto zobaczyć

Mało jest osób, które potrafią oprzeć się urokowi Włoch. A kto raz odwiedzi południe tego kraju, będzie pragnął powrócić. Sycylię - największą wyspę Morza Śródziemnego cechuje oryginalny górzysty pejzaż, przechodzący w obszerne płaszczyzny jak też wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Wysepki Liparyjskie na północy, górujący nad wysepką wulkan Etna, rozliczna śródziemnomorska fauna oraz flora oraz kultura i sztuka sprawiają, iż Sycylia należy do najbardziej czarujących miejsc na globie. Włochy są krajem, który potrafi zadowolić wszelkiego turystę bez względu na jego oczekiwania.

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.