Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Sprytne pomysły na organizację komfortowej i praktycznej powierzchni magazynowej

29 stycznia 2019
Urządzając magazyn trzeba tak wykorzystać miejsce, które mamy do dyspozycji, aby umieścić tam jak największą ilość przedmiotów. Należy oczywiście zrobić to w taki sposób, aby dostęp do żadnego z nich nie został uniemożliwiony. Jak tego dokonać? Pomocne będą rozmaite pomysły technologiczne.

Regały magazynowe

Źródło: foter.com

Oczywiście magazyn powinien być miejscem bezpiecznym dla pracujących tam ludzi. Spadające towary, niestabilne regały i działające tam urządzenia stanowią dla nich bezpośrednie zagrożenie. Żeby efektywnie zapobiec spadaniu towarów z półek, warto zainstalować na tylnych ścianach regałów wygodne ogrodzenia magazynowe- link. Stosując je, można także wygospodarować bezpieczne strefy pracy, izolując nimi zagrażające życiu i zdrowiu zatrudnionych urządzenia działające w trybie automatycznym. Ten uniwersalny produkt będzie pomocny w porządkowaniu przestrzeni, tworząc odpowiednie ścianki. Dzięki temu rozwiązaniu w jednej hali możemy wygrodzić magazyn od części produkcyjnej i dzielić go na poszczególne sektory. System ten stwarza ogromną ilość możliwości. Ogrodzenia magazynowe można wykorzystać także do tworzenia półek siatkowych. Dzięki temu nieskomplikowanemu rozwiązaniu, zyskamy dużo miejsca na magazynowanie zarówno towaru na paletach, jak i tych jeszcze nie spaletyzowanych. Regały jezdne są pomysłowym rozwiązaniem, gdy pragniemy wygospodarować więcej miejsca w ciasnym magazynie. Używając ich, możemy organizować przestrzeń tak, aby dostęp do żadnego z towarów, nawet pomimo małych odstępów między regałami, nie był utrudniony. Aby zwiększyć wygodę i bezpieczeństwo ich użytkowania, można zaopatrzyć się w wygodne ograniczniki przesuwu. Chociaż trudno w to uwierzyć, regały jezdne pomogą nam zmieścić nawet do dwóch razy więcej półek na tej samej przestrzeni.

Wydawać by się mogło, że dobre zorganizowanie magazyny to łatwe zadanie. Jest to bardzo mylne myślenie. Niedbała i nieprzemyślana organizacja magazynu może przyczyniać się do wielu poważnych wypadków. Warto o tym pamiętać i stosować wypróbowane, praktyczne rozwiązania zapewniające duży komfort i bezpieczeństwo pracowników.

You Might Also Like