Jakie miejsce wytypować na urlop nad polski morzem?

Wprawdzie do wakacji pozostało jeszcze trochę czasu, jednak już w tej chwili dużo osób planuje, gdzie je będzie chciało spędzać. Wciąż bardzo chętnie wybieraną destynacją turystyczną na terenie Polski jest wybrzeże Bałtyku, w tym Mierzeja Wiślana.

Wybierając się na polskie morze duża grupa turystów stawia na wielkie ośrodki turystyczne. Nie brak jednak osób, które wolą mniejsze miejscowości, w których nie ma naprawdęwielu turystów, panuje cisza i spokój. Jedną z takich możliwości jest ulokowany styku Żuław Wiślanych i Mierzei Wiślanej Jantar. Skąd tak wspaniała nazwa tego ciekawego miejsca? Otóż miejscowość znajduje się na dawnym szlaku bursztynowym, w języku litewskim bursztyn nazywany jest konkretnie jantarem. Jantar jest miejscowością o bardzo długiej historii, pierwsze informacje pisemne pochodzą z wieku XV. Ostatnimi czasy miejscowość ta jest bardzo chętnie zwiedzana przez turystów z całego kraju. Liczy mimo wszystko tysiąc stałych mieszkańców, mimo to jest idealnie przygotowana na przyjęcie turystów, na których czekają kwatery Jantar. Dostępne kwatery Jantar to nie jedyna opcja korzystania z noclegów. Baza noclegowa jest bardzo rozbudowana. Bogatą ofertę przejrzysz na stronie Ruszaj w Polskę.

Plaża nad Bałtykiem

Autor: mmlolek
Źródło: http://www.flickr.com
Jak już zostało wspomniane, Jantar jest miejscowością dość niedużą. Kiedy skończy się sezon życie oczywiście zamiera. Jednak latem jest pełna życia. Na turystów czeka nie tylko duża baza noclegowa, ale też liczne punkty gastronomiczne, strzeżone kąpielisko morskie, szkółka jeździecka. W czasie niepogody turyści mogą w każdym momencie skorzystać z krytej pływalni.

Te opublikowane tu wpisy z witryny (https://www.skalnik.pl/odziez/odziez-meska/odziez-meska-kurtki-zimowe) zaspokoją Twą dociekliwość, jeśli omawiana w tym artykule tematyka bardzo Cię zainteresowała.

Warto wypoczywać nie tylko na konkretnej, pokrytej czystym piaskiem plaży. Jantar otaczają ciekawe lasy liściasto-iglaste, wczesną jesienią to raj dla osób zafascynowanych zbieraniem grzybów. Na turystów czeka także kursująca między innymi do Malborka kolejka wąskotorowa. W sezonie cieszy się ogromną popularnością. Trasa kolejki wiedzie przez atrakcyjne pod względem krajobrazowym okolice, a do tego zatrzymuje się nie tylko w Malborku (okazja do zwiedzenia zamku krzyżackiego), ale także w Nowym Dworze Gdańskim. W Jantarze z pewnością nie dopadnie nas nuda.

, ,

Related posts

Czy wyjazd do południowych krajów to właściwy pomysł na urlop? Sprawdź nasze pomysły

Coraz więcej osób rozważa wyjazd z kraju jako jedną z alternatywnych opcji spędzenia urlopu. Wbrew pozorom taki wyjazd wcale nie musi być drogi, głównie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż ceny w Polsce także nie zaliczają się już do najniższych. Minęły raczej definitywnie czasy, kiedy niemal każdy, kto miał jakąkolwiek gotówkę, mógł spakować walizkę i wybrać się bez większego organizowania i rozważania wydatków nad chociażby rodzime morze czy w góry

.

Legnica czekająca na wędrowców

Legnica to piękne, zabytkowe miasto w województwie dolnośląskim, na wschód od Wrocławia, które z pewnością powinno się odwiedzić.
Pomimo przeróżnych przeciwności w Legnicy uratowało się kilkadziesiąt obiektów architektury zabytkowej.

Kilkudniowy wypad do Gdańska

Od długiego czasu mocno popularne zostały tzw. city break, czyli krótkie, zwykle weekendowe wypady do atrakcyjnych turystycznie miejscowości. Są to często duże miasta, nierzadko za granicą, ale i w naszym kraju jest mnóstwo wartych zobaczenia miejscowości. Jedną z nich jest z pewnością Gdańsk.

Włochy – co warto zobaczyć

Mało jest osób, które potrafią oprzeć się urokowi Włoch. A kto raz odwiedzi południe tego kraju, będzie pragnął powrócić. Sycylię - największą wyspę Morza Śródziemnego cechuje oryginalny górzysty pejzaż, przechodzący w obszerne płaszczyzny jak też wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Wysepki Liparyjskie na północy, górujący nad wysepką wulkan Etna, rozliczna śródziemnomorska fauna oraz flora oraz kultura i sztuka sprawiają, iż Sycylia należy do najbardziej czarujących miejsc na globie. Włochy są krajem, który potrafi zadowolić wszelkiego turystę bez względu na jego oczekiwania.

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.