Jakie miejsce wytypować na urlop nad polski morzem?

Wprawdzie do wakacji pozostało jeszcze trochę czasu, jednak już w tej chwili dużo osób planuje, gdzie je będzie chciało spędzać. Wciąż bardzo chętnie wybieraną destynacją turystyczną na terenie Polski jest wybrzeże Bałtyku, w tym Mierzeja Wiślana.

Wybierając się na polskie morze duża grupa turystów stawia na wielkie ośrodki turystyczne. Nie brak jednak osób, które wolą mniejsze miejscowości, w których nie ma naprawdęwielu turystów, panuje cisza i spokój. Jedną z takich możliwości jest ulokowany styku Żuław Wiślanych i Mierzei Wiślanej Jantar. Skąd tak wspaniała nazwa tego ciekawego miejsca? Otóż miejscowość znajduje się na dawnym szlaku bursztynowym, w języku litewskim bursztyn nazywany jest konkretnie jantarem. Jantar jest miejscowością o bardzo długiej historii, pierwsze informacje pisemne pochodzą z wieku XV. Ostatnimi czasy miejscowość ta jest bardzo chętnie zwiedzana przez turystów z całego kraju. Liczy mimo wszystko tysiąc stałych mieszkańców, mimo to jest idealnie przygotowana na przyjęcie turystów, na których czekają kwatery Jantar. Dostępne kwatery Jantar to nie jedyna opcja korzystania z noclegów. Baza noclegowa jest bardzo rozbudowana. Bogatą ofertę przejrzysz na stronie Ruszaj w Polskę.

Plaża nad Bałtykiem

Autor: mmlolek
Źródło: http://www.flickr.com
Jak już zostało wspomniane, Jantar jest miejscowością dość niedużą. Kiedy skończy się sezon życie oczywiście zamiera. Jednak latem jest pełna życia. Na turystów czeka nie tylko duża baza noclegowa, ale też liczne punkty gastronomiczne, strzeżone kąpielisko morskie, szkółka jeździecka. W czasie niepogody turyści mogą w każdym momencie skorzystać z krytej pływalni.

Te opublikowane tu wpisy z witryny (https://www.skalnik.pl/odziez/odziez-meska/odziez-meska-kurtki-zimowe) zaspokoją Twą dociekliwość, jeśli omawiana w tym artykule tematyka bardzo Cię zainteresowała.

Warto wypoczywać nie tylko na konkretnej, pokrytej czystym piaskiem plaży. Jantar otaczają ciekawe lasy liściasto-iglaste, wczesną jesienią to raj dla osób zafascynowanych zbieraniem grzybów. Na turystów czeka także kursująca między innymi do Malborka kolejka wąskotorowa. W sezonie cieszy się ogromną popularnością. Trasa kolejki wiedzie przez atrakcyjne pod względem krajobrazowym okolice, a do tego zatrzymuje się nie tylko w Malborku (okazja do zwiedzenia zamku krzyżackiego), ale także w Nowym Dworze Gdańskim. W Jantarze z pewnością nie dopadnie nas nuda.

, ,

Related posts

Po odpoczynek do ciepłych krajów – wycieczki na Majorkę

Przewidujesz urlop z kąpielą w ciepłym morzu, odpoczynkiem i imprezami na miejscu? Zapewne analizujesz więc południe Europy, od małego skrawku gibraltarskiej skały po Anatolię i Ziemię Świętą. Może rejsujesz? Lecisz samolotem? A może dojazd organizujesz we własnym zakresie?

Jak zorganizować sobie udany urlop

Lato to taki czas, kiedy ludzie chcą się zrelaksować, chodzi tu głównie o odzyskanie sił przed kolejnym rokiem obowiązków zawodowych czy nauki. Dzieci w szkołach oraz studenci mają najdłuższe wakacje trwające ponad miesiąc. Dorośli ludzie, którzy pracują etatowo, zwykle upoważnieni są do brania urlopu trwającego do paru tygodni. Z uwagi na niezbyt dużą ilość tego wolnego czasu powinno się przemyśleć je jak dokładniej, by móc spędzić wolne chwile jak najintensywniej. Dotyczy to zwłaszcza ludzi, którzy przez cały rok mają pracę siedzącą, na przykład przed komputerem. W zasadzie większość osób potrzebuje w wolnych chwilach odmiany od codzienności, co najczęściej znajduje odzwierciedlenie w wycieczkach za granicę. Rzecz jasna pod tym względem bardzo dużo zależy od finansów, którymi się dysponuje. Jest jednak dużo miejsc także na terenie kraju, w które można się udać niskim kosztem i tam dobrze odpocząć. Jest to na przykład polskie morze a także góry; przykładowo jeżeli ktoś poszukuje spokoju, świetnym pomysłem będzie udanie się w Bieszczady.

Dobrze jest wyruszyć z domu bez celu

Nieplanowane wycieczki mogą być szczególnie inspirujące. Są nam niezbędne do tego, by do swej codziennej rutyny wprowadzić swoisty powiew świeżości. Rewelacyjne rozwiązania, które pojawiają się wśród ofert spędzania wolnego czasu, są strzałem w dziesiątkę. Nie jest dobrze wyruszać w podróż czy trenować w pojedynkę, dlatego rozpoczynają się szukania idealnego partnera. Osoba, która może nas wspierać czy stanąć z nami w szranki, musi odpowiadać nam charakterem i dzielić z nami nasze największe pasje.

Modne destynacje na lato w 2014

Ludzi da się podzielić na liczne grupy: podróżników i domatorów. Tychże pierwszych nie trzeba najczęściej przekonywać o ogromnie atrakcyjnych możliwościach wyjazdów za granicę, ci drudzy jednak mogą wcale nie chcieć opuścić swego wygodnego domu lub również telewizora.

Latest posts

Po odpoczynek do ciepłych krajów – wycieczki na Majorkę

Przewidujesz urlop z kąpielą w ciepłym morzu, odpoczynkiem i imprezami na miejscu? Zapewne analizujesz więc południe Europy, od małego skrawku gibraltarskiej skały po Anatolię i Ziemię Świętą. Może rejsujesz? Lecisz samolotem? A może dojazd organizujesz we własnym zakresie?

Jakie artykuły znajdziemy w gazetkach promocyjnych, które teraz trafiają tak do konwencjonalnych skrzynek, jak i tych mailowych

Gazetki promocyjne stały się dzisiaj na tyle popularne, że właściwie każdy dostaje barwne biuletyny. I nawet małe sieci sklepów redagują własne gazetki, podążając w ślady ogromnych supermarketów lub centrów handlowych. Na klientach niesamowite wrażenie robią ceny, które kończą się czarodziejską liczbą 90 lub 99. Pomimo tego że to jedynie chwyt marketingowców, to znaczna część społeczeństwa zupełnie nie skupia na tym swojej uwagi, szczególnie jeżeli oferowane produkty są towarami, które w danym sezonie okazują się bardzo przydatne.

Globusy dekoracyjne to nieprawdopodobny plan na uzupełnienie stylizacji

Aranżowanie pomieszczeń jest bardzo ważne, z tego powodu dokładnie musimy się zastanowić nad tym, co chcemy do tego użyć. Istnieją na szczęście produkty, które niesamowicie sprawdzą się w każdym wnętrzu, a co więcej powodują, że będzie ono się przedstawiało rzeczywiście niesamowicie.

Najlepsze kołdry w bardzo przystępnej cenie

Sen jest praktycznie najważniejszym elementem naszego całego dnia, gdyż to w ciągu nocy cały umysł odpoczywa a poszczególne komórki się odnawiają. Jeśli pragniesz żeby twój sen przebiegał bezproblemowo, powinieneś zadbać o odpowiednią oprawę - wygodne łóżko czy solidny materac.