Bpgew
Gospodarka - newsy ze świata.

Opis najczęściej wykorzystywanych odmian przenośników, które znalazły zastosowanie w różnych działach przemysłu.

27 grudnia 2019
W celu przeniesienia różnych materiałów na niewielkie odległości najczęściej stosuje się przenośniki. Ich szeroki wybór powoduje, że znajdują one zastosowanie w wielu różnych działach przemysłu. Co więcej, obecne przenośniki są sprzętami bardzo nowoczesnymi, pozwalającymi na duże możliwości pod względem sterowania, a równocześnie bardzo wytrzymałe i niezawodne. Przy ich pomocy praca jest dużo szybsza i wydajniejsza, a procesy magazynowania, dystrybucji czy produkcji znacznie lepiej dopracowane.

Taśma produkcyjna

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj największą popularnością klientów niezmiennie cieszą się przenośniki taśmowe, ocenia się, że więcej niż połowa wszystkich nowo montowanych urządzeń to właśnie ta odmiana. Przeznaczone są one do transportu lekkich towarów, o niedużych rozmiarach, do których między innymi się zaliczają materiały granulowane i sypkie, a także nieduże pakowane czy workowane przedmioty. Ten typ przenośników może być stosowany zarówno jako oddzielne urządzenie, jak i fragment większej linii produkcyjnej, niekiedy w połączeniu ich w większe segmenty.

Dużym zainteresowaniem również się cieszą przenośniki kubełkowe kpromus.katowice.pl/Oferta/Przenosniki/Przenosniki-kubelkoweaitych materiałów na niekiedy znaczne wysokości. Przeważnie będą to substancje ziarniste, sypkie i w większych kawałkach, lecz niektóre odmiany pozwalają również na transport w taki sposób rozmaitych płynów. Takie przenośniki używane są głównie w przemyśle budowlanym i chemicznym, ale w wielu przypadkach sięgają po nie również różnego rodzaju firmy produkujące produkty spożywcze. W części specyficznych zastosowań w miejsce taśmowych przenośników znacznie lepiej się sprawdzi ich wersja śrubowa.

fabryka

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com
Przenośniki śrubowe (na przenośnik śrubowy potrzebujemy…) złożone są z dwóchna przenośnik śrubowy potrzebujemy…ugiej rynny, w której będzie się przesuwał dany materiał oraz ślimaka, odpowiedzialnego za przesuwanie. Ta wersja przenośników niezastąpiona będzie w różnych gałęziach przemysłu, przykładowo dość często wykorzystuje je przemysł budowlany, chemiczny i spożywczy.

You Might Also Like