Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Jakie miejsce wytypować na urlop nad polski morzem?

19 maja 2019
Wprawdzie do wakacji pozostało jeszcze trochę czasu, jednak już w tej chwili dużo osób planuje, gdzie je będzie chciało spędzać. Wciąż bardzo chętnie wybieraną destynacją turystyczną na terenie Polski jest wybrzeże Bałtyku, w tym Mierzeja Wiślana.

Wybierając się na polskie morze duża grupa turystów stawia na wielkie ośrodki turystyczne. Nie brak jednak osób, które wolą mniejsze miejscowości, w których nie ma naprawdęwielu turystów, panuje cisza i spokój. Jedną z takich możliwości jest ulokowany styku Żuław Wiślanych i Mierzei Wiślanej Jantar. Skąd tak wspaniała nazwa tego ciekawego miejsca? Otóż miejscowość znajduje się na dawnym szlaku bursztynowym, w języku litewskim bursztyn nazywany jest konkretnie jantarem. Jantar jest miejscowością o bardzo długiej historii, pierwsze informacje pisemne pochodzą z wieku XV. Ostatnimi czasy miejscowość ta jest bardzo chętnie zwiedzana przez turystów z całego kraju. Liczy mimo wszystko tysiąc stałych mieszkańców, mimo to jest idealnie przygotowana na przyjęcie turystów, na których czekają kwatery Jantar. Dostępne kwatery Jantar to nie jedyna opcja korzystania z noclegów. Baza noclegowa jest bardzo rozbudowana. Bogatą ofertę przejrzysz na stronie Ruszaj w Polskę.

Plaża nad Bałtykiem

Autor: mmlolek
Źródło: http://www.flickr.com
Jak już zostało wspomniane, Jantar jest miejscowością dość niedużą. Kiedy skończy się sezon życie oczywiście zamiera. Jednak latem jest pełna życia. Na turystów czeka nie tylko duża baza noclegowa, ale też liczne punkty gastronomiczne, strzeżone kąpielisko morskie, szkółka jeździecka. W czasie niepogody turyści mogą w każdym momencie skorzystać z krytej pływalni.

Te opublikowane tu wpisy z witryny (https://www.skalnik.pl/odziez/odziez-meska/odziez-meska-kurtki-zimowe) zaspokoją Twą dociekliwość, jeśli omawiana w tym artykule tematyka bardzo Cię zainteresowała.

Warto wypoczywać nie tylko na konkretnej, pokrytej czystym piaskiem plaży. Jantar otaczają ciekawe lasy liściasto-iglaste, wczesną jesienią to raj dla osób zafascynowanych zbieraniem grzybów. Na turystów czeka także kursująca między innymi do Malborka kolejka wąskotorowa. W sezonie cieszy się ogromną popularnością. Trasa kolejki wiedzie przez atrakcyjne pod względem krajobrazowym okolice, a do tego zatrzymuje się nie tylko w Malborku (okazja do zwiedzenia zamku krzyżackiego), ale także w Nowym Dworze Gdańskim. W Jantarze z pewnością nie dopadnie nas nuda.

You Might Also Like