Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Co fajnie wiedzieć o zszywaczach i maszynach do pakowania? Poznaj ich rodzaje, zastosowanie.

24 lutego 2021
Przy wykorzystaniu zszywacza można złączyć kilka kartek papieru, tapicerkę z ramą czy listwy drewniane. Z kolei maszyny do pakowania, jak sama nazwa wskazuje, to urządzenia, dzięki którym można pakować różnorakie produkty. Jeżeli chodzi o maszyny do pakowania, to powinniśmy nadmienić o klasyfikacji tych urządzeń na maszyny pakujące pakowania pionowego i foliarki pakowania poziomego.

Opakowania z papieru

Autor: Denis Vahrushev
Źródło: http://www.flickr.com

Foliarki poziome co do zasady są przeznaczone do pakowania pojedynczych przedmiotów lub grupy przedmiotów. Choć wydaje się, że maszyny do pakowania są użytkowane w dużych firmach produkcyjnych, to niewielkie pakowarki mamy możliwość czasem dostrzec napakowarkid w marketach. Ręcznie układa się produkt na podawarce, ta przesuwa je w kierunku mechanizmu, który zawija produkt w folię i na koniec spina opakowanie. Jeśli chodzi o paczkowanie pionowe to dobrze jest wiedzieć, że ogólnie stosowane jest do pakowania produktów miałkich. Z reguły chodzi o towary żywieniowe. Więcej na temat: sprawdzone zszywacze.

Jeżeli chodzi o zszywacze to wyróżniamy zszywacze biurowe, introligatorskie, tapicerskie, stolarskie oraz magazynowe. Pierwsze ze wspomnianych składają się między innymi z ruchomego ramienia. To w nim umieszcza się zszywki. Na dodatek konstrukcja (polecam farba ogniochronna) tego urządzenia obejmuje również nieruchomą podstawę. Właściwa sprężyna odpowiada za podawanie zszywek. Zszywka przebija plik kartek, które zamierzamy zszyć, a potem na wgłębieniach, które są zaokrąglone, zagina się do wewnątrz. Jeżeli chodzi o zszywacz introligatorski to działa on identycznie jak zszywacz biurowy. Ma zastosowanie w pracach poligraficznych, dlatego powinien być trwalszy.

Dzięki urządzeniu tapicerskiemu można połączyć tapicerkę z drewnianą ramą. Zszywacz stolarski zdaje egzamin, jeśli zależy nam na połączeniu drewnianych listew, a zszywacz magazynowy przyda się do łączenia kartonów, czy mocowania etykiet do elementów drewnianych. Co więcej na rynku można zakupić zszywacze ręczne, a także automatyczne, w ramach których wyróżnia się urządzenia pneumatyczne oraz elektryczne.

You Might Also Like