Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Spójne wnętrza

12 stycznia 2021
Zamawiając meble do salonu warto kierować się ogólną aranżacją panującą w innych pomieszczeniach. Oczywiście, może być tak, że każde pomieszczenie będzie posiadało inną kolorystykę i meble, tak żeby wyróżniać się spośród innych pomieszczeń, niemniej warto zadbać o to, by w mieszkaniu panowała harmonią, a zapewnimy ją sobie poprzez zastosowanie podobnych elementów w każdym pomieszczeniu. Tym sposobem mieszkanie będzie sprawiało wrażenie całości i o to właśnie chodzi.

ławy ze szkła

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Elementami wspólnymi mogą być akcesoria (zobacz: zabawki dla psa) zrobione z podobnego tworzywa. Przykładem może być chociażby szkło. Szkło wygląda bardzo elegancko, a jednocześnie nadaje wyrazu pomieszczeniom. W salonie bez wątpienia warto zamontować spore lustro, które powinno być ozdobne szczególnie, gdy ma być podstawową dekoracją głównej ściany. Można je zawiesić nad kominkiem i wówczas główna ściana salonu będzie wyglądać wyjątkowo okazale – . Warto również zdecydować się na szklane regały oraz ławy szklane.

Regał do salonu nie powinien być zapchany rozmaitymi ozdobami, jako że tego rodzaju rozwiązanie nie sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach. Powinniśmy umieścić w nim dosłownie kilka gadżetów, które będą wyglądać zza szklanych szyb regału. Ewentualnie możemy wystawić porcelanową tradycyjną zastawę, jeśli chcemy aby salon posiadał bardziej klasyczny wygląd. Ławy szklane mają z kolei to do siebie, że nie przytłaczają pomieszczenia, zatem powinno się o nich pomyśleć między innymi w przypadku salonu o małych rozmiarach.

zestaw mebli do salonu

Autor: HF Helvetia Furniture
Źródło: HF Helvetia Furniture
Szklane dodatki warto ulokować również w pozostałych pomieszczeniach – w jadalni ładnie będzie wyglądać ściana z fototapetą zakrytą szklaną płytą, do sypialni warto zakupić szklane lampy dekoracyjne lub świeczniki, w korytarzu można postawić szklane flakony, a w łazience zamontować wannę z oszkloną ścianą główną przez którą widoczna jest woda co wywołuje bardzo ciekawy efekt.

Rzecz jasna szkło to wyłącznie przykład tworzywa, mającego zastosowanie przy aranżacji. Możemy zastosować także inne tworzywa, jak drewno, czy stal, chodzi w szczególności o to aby utrzymać jedność stylistyczną w mieszkaniu, a to zapewnią nam dodatki zrobione z tego samego tworzywa i rozlokowane w każdym pomieszczeniu – .

You Might Also Like