Kilka dni w Pekinie, zatem co umieścić na liście najistotniejszych punktów, aby dobrze poznać to miasto

Pekin, stolica Chińskiej Republiki Ludowej, to miasto, które wielu z nas chce odwiedzić. I idealnie nadaje się nawet na kilkudniową wyprawę, gdyż dwutygodniowy urlop nie u wszystkich jest możliwy do zrealizowania. Co zapisać do najważniejszych punktów zwiedzania, kiedy i my mamy zamiar wybrać się do niniejszego miasta?

Przede wszystkim – Zakazane Miasto. To chyba szczególnie znane wśród turystów miejsce, które jest największym na świecie drewnianym zespołem pałaców. Na pewno nie obejrzymy wszystkiego jednego dnia, lecz nawet jeden dzień starczy, aby zaparło nam dech w piersiach, ponieważ jest tam po prostu niepowtarzalnie. Zespół pałacowy stale jest odrestaurowywany, toteż można zwiedzać coraz więcej i więcej.

Pekin

Źródło: pixabay.com

Drugim punktem naszej listy powinien być Plac Tiananmen, a potem – Świątynia Lamy – ogromna oraz olśniewająca.

Podoba Ci się wpis artykuł? To przejdź do oferty wczasy nad morzem cennik, by zaznajomić się z ciekawymi info na omawiany temat, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

Znajdziemy w niej między innymi różnorodne odsłony posągu Buddy, na przykład Buddę Leczącego czy Buddę Maitreji, którego otacza 4 królów. Należy też pamiętać o Letnim Pałacu, który chociaż nie znajduje się obok centrum miasta, to niewątpliwie jest godny zwiedzenia (sprawdź więcej). Jak do niego dotrzeć? Nie dojeżdża tam metro, zatem pozostaje nam taksówka, ale z pewnością się nie zawiedziemy.

Azja

Źródło: pixabay

Bilety kupujemy w zależności od tego, co chcemy zobaczyć, z tej przyczyny ich cena może się odróżniać. Na zwiedzanie nie mamy zbyt dużo czasu, toteż nie decydujmy się na dużo zabytków. Pekin to także znany na całym świecie Wielki Mur, a jego kawałek w najlepszym stanie odnajdziemy w Badaling. Można się tam udać autobusem, taksówką bądź wykorzystać oferty wyjazdowe dawane przez biura podróży. Pamiętajmy, by zabrać obuwie sportowe, ponieważ wiele fragmentów Muru jest faktycznie niełatwych do przejścia.

Jeśli właśnie Pekinu nie miałeś na liście miast, które miałeś w planach zwiedzić, może wybierzesz inne? Może to być np. Bruksela, najważniejsze jest, by podróżować, nie siedzieć w miejscu, albowiem to wspomnienia będą dla nas znaczące w późniejszym wieku (zerknij). W każdym mieście można coś zwiedzić, wszędzie możemy cokolwiek zobaczyć, dlatego już teraz poszukaj atrakcyjnych cenowo wycieczek bądź niekosztownych biletów na samolot, a czekają cię fenomenalne doświadczenia.

, ,

Related posts

Wybór tylko godnych zaufania opcji

Wśród szczególnie korzystnych możliwości nocowania w ciekawych rejonach Polski wyszukać można te w stu procentach odpowiednie dla nas. Wypróbowane rozwiązania trafiają idealnie w dzisiejsze wymogi klientów, natomiast oferta noclegowa ciągle się poszerza.

Wypoczynek na Mazurach 2016

Mazury to świetne miejsce, aby odpocząć, złapać kontakt z naturą i spędzić wakacje. Dzięki pięknu naturalnego otoczenia, czystemu powietrzu oraz wielości zabytków i atrakcji, które czekają na turystów, Mazury co roku przyciągają tłumy, które niezwykle chętnie przyjeżdżają do tego uroczego zakątka naszego kraju.

Przetestowane obuwie do misji specjalnych. Czym się kierować przy ich zakupie?

Niemal każda kobieta w swej garderobie piękne buty na co dzień, luksusowe szpilki na duże wyjścia, baletki, czasem także parę par butów sportowych. Jednakże nie każda ma obuwie specjalistyczne, przydatne przy uprawianiu sportów (wspinaczka, jazda konna) lub zimowe buty traperki na ekstremalnie niskie temperatury. Jakimi zasadami się kierować przy zakupie takich butów?

Malediwy – stosunkowo droga, ale jaka piękna egzotyka!

Należy się streszczać, bo niestety jest całkiem możliwe, że za kilkadziesiąt lat Malediwy po prostu znikną z powierzchni naszej planety. Być może nie będzie tak beznadziejnie, w końcu to byłaby katastrofa, ale to w sumie rewelacyjna "wymówka" dla osób, które pragną ujrzeć ten malutki kraj, lecz z różnego rodzaju przyczyn wybierają Włochy, Międzyzdroje albo Tunezję.

Latest posts

Kiedy przeprowadza się USG kolana?

USG kolana to powszechnie stosowane badanie, które pozwala na prawidłową diagnozę dolegliwości zwyrodnieniowych, urazów mających miejsce w obrębie kolana czy dolegliwości reumatoidalnych.

Wybór tylko godnych zaufania opcji

Wśród szczególnie korzystnych możliwości nocowania w ciekawych rejonach Polski wyszukać można te w stu procentach odpowiednie dla nas. Wypróbowane rozwiązania trafiają idealnie w dzisiejsze wymogi klientów, natomiast oferta noclegowa ciągle się poszerza.

Reklama w internecie to obecnie najlepsza możliwość dotarcia ze swoją ofertą do szerokiej grupy konsumentów. Właściwie zaprojektowana strona jest najważniejszym zadaniem dla wszystkich producentów

Właściwe zaprezentowanie własnych towarów i następnie uporządkowanie łatwości w zakupie to teraz niemały wyznacznik powodzenia na rynku. Internet jest tak ogólnym narzędziem komunikacji, iż dochodzi do najbardziej licznej grupy odbiorców i żaden inny sposób nie może się z nim równać. Wyjątkową rzeczą, na którą należałoby zwrócić uwagę jest to, aby nasza zestaw była widoczna w sieci w droga jak najbardziej przejrzysty i zachęcający.