Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Czy normalne okulary korekcyjne zostaną za jakiś czas całkowicie zapomniane? Alternatywne metody poprawiania zmysłu wzroku

9 sierpnia 2020
Prawie nikt z nas nie wyobraża sobie obecnego świata bez okularów korekcyjnych, bo zdaje się nam, że są one wśród nas od zawsze. Tymczasem fakty są zupełnie inne i soczewki progresywne w znanym nam kształcie zostały wynalezione dopiero w drugiej połowie ubiegłego wieku. Od tamtego czasu bardzo szybko się one rozpowszechniły i dziś praktycznie nie ma miejsca na Ziemi, w którym obudowane soczewki progresywne nie byłyby na porządku dziennym. Może więc za kilkadziesiąt lat one także zostaną zastąpione i coś innego zajmie ich miejsce w świetle reflektorów.

Z pewnością

soczewki Bausch Lomb

Autor: Fiona Henderson
Źródło: http://www.flickr.com

dzisiaj zagadnienia takie jak: soczewki (rajsoczewek.pl/acuvue) Bausch&lomb, BioTrue ONEday 90, czy też BioTrue ONEday 30 mało co nam mówią, ale wszystko wskazuje na to, iż to właśnie szkła kontaktowe mają duże szanse na wyparcie konwencjonalnych okularów. Nie jest to niczym dziwnym, gdyż mają one naprawdę wiele zalet . Przede wszystkim nie wpływają one na wygląd noszącego i nie komplikują codziennych czynności takich jak dla przykładu malowanie się, czy nawet zwykłe pływanie i zabawa nad morzem. Co więcej stosując BioTrue ONEday 30 szt zdobędziemy dostęp do wspaniałego i stylowego świata okularów przeciwsłonecznych. Inną technik mogących za kilkadziesiąt lat zastąpić okulary jest, niezaprzeczalnie operacja laserowa. Daje ona możliwość całkowitego pozbycia się wady zmysłu wzroku, jednakże powiązana ona jest z kilkoma możliwymi komplikacjami, więc z reguły jest przeprowadzana przy większych wadach, uniemożliwiających normalne funkcjonowanie.

Dzisiaj te wszystkie nowinki zdają się nam niezwykle odrealnione i absolutnie niemożliwe jest, iż mogłyby wyprzeć normalne okulary korekcyjne. Jednak, jeżeli wrócilibyśmy w czasie dla przykładu dwieście lat i ogłosili tamtemu społeczeństwu, iż w przyszłości wszyscy będą posiadali dostęp do dwóch progresywnych soczewek pozwalających każdemu na całkowitą przejrzystość widzenia, uznano by nas szaleńcami. Być może za parędziesiąt lat wada zmysłu wzroku nie będzie już więc w ogóle problemem.

You Might Also Like