Interesujące zamiłowanie – może żeglarstwo?

Czasami długo musimy poszukiwać własnego hobby, aż znajdziemy to jedyne, wyjątkowe, któremu chcemy się oddać bezgranicznie. Wiele osób szuka nawet przez całe swoje życie. Czy to znaczy, że nic ich nie interesuje? Że nic ich nie ciekawi? Niekoniecznie. Tak naprawdę każdy ma coś takiego co lubi, kłopot może natomiast polegać w tym, że o tym najzwyczajniej nie wiemy – nie wiemy co lubimy bądź co gorsza uważamy, że to co nam się podoba nie jest dla nas.

Bezwzględnie natomiast musimy zaprzestać takich myśli. Nie ma innej drogi do przekonania się o tym, co lubimy najbardziej, jeśli nie będziemy szukać i próbować. Tak więc może żeglarstwo (szkoła żeglarska) mogłoby być takim naszym hobby?

polskie morze

Autor: Marcin Kargol
Źródło: http://www.flickr.com

Czy kiedyś pomyślałeś, że mógłbyś być dobrym żeglarzem? Na ogół większość ludzi o tym nie myślało. Niby lubimy wodę, uwielbiamy pływać, podróżować statkiem czy choćby patrzeć na pływające łódki, ale myślimy, że takie żeglarstwo nie było by dla nas. Tymczasem nie dowiemy się tego, póki nie spróbujemy. Czasem też możemy myśleć niesłusznie, że nie jesteśmy w stanie nauczyć się całej tej sztuki: jak kierować żaglówką, jak nie zgubić się na pełnym morzu, jak sterować bezpiecznie i tym podobne. Jednak to wszystko rzecz jasna jest do nauczenia i opanowania. Ochotnicy mogą na przykład zapisać się na rejsy szkoleniowe po Bałtyku. Podczas wspomnianych

polskie morze

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com

szkoleń można posiąść zarówno wiedzę, jak i doświadczenie w żeglarstwie.

Oczywiście, wraz z nabywaniem nowych umiejętności oraz przećwiczeniem żeglarstwa w praktyce, możemy poszerzać zakres swoich kompetencji w tym zakresie biorąc udział w coraz bardziej zaawansowanych kursach i osiągać coraz wyższe stopnie żeglarskie. Wspomniana przygoda nie kończy się więc na przepłynięciu parędziesięciu godzin – w istocie nauka żeglarstwa nigdy się nie kończy, a już z pewnością nie kończy się radość, jaką gwarantuje kompleksowe opanowanie tej sztuki a także przeżycia, które się odczuwa w momencie, gdy wypływa się na pełne morze i żegluje w nieznane.
Poszukujmy więc ciekawych i niebanalnych zajęć, nie rezygnujmy z propozycji (które przyjdą nam w którymś momencie na myśl), tylko z tego względu, że myślimy iż w na pewno coś nie jest dla nas. Póki nie spróbujesz, nie będziesz wiedział i możesz niebacznie stracić okazję, by znaleźć coś naprawdę interesującego.

, ,

Related posts

Czy wyjazd do południowych krajów to właściwy pomysł na urlop? Sprawdź nasze pomysły

Coraz więcej osób rozważa wyjazd z kraju jako jedną z alternatywnych opcji spędzenia urlopu. Wbrew pozorom taki wyjazd wcale nie musi być drogi, głównie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż ceny w Polsce także nie zaliczają się już do najniższych. Minęły raczej definitywnie czasy, kiedy niemal każdy, kto miał jakąkolwiek gotówkę, mógł spakować walizkę i wybrać się bez większego organizowania i rozważania wydatków nad chociażby rodzime morze czy w góry

.

Legnica czekająca na wędrowców

Legnica to piękne, zabytkowe miasto w województwie dolnośląskim, na wschód od Wrocławia, które z pewnością powinno się odwiedzić.
Pomimo przeróżnych przeciwności w Legnicy uratowało się kilkadziesiąt obiektów architektury zabytkowej.

Kilkudniowy wypad do Gdańska

Od długiego czasu mocno popularne zostały tzw. city break, czyli krótkie, zwykle weekendowe wypady do atrakcyjnych turystycznie miejscowości. Są to często duże miasta, nierzadko za granicą, ale i w naszym kraju jest mnóstwo wartych zobaczenia miejscowości. Jedną z nich jest z pewnością Gdańsk.

Włochy – co warto zobaczyć

Mało jest osób, które potrafią oprzeć się urokowi Włoch. A kto raz odwiedzi południe tego kraju, będzie pragnął powrócić. Sycylię - największą wyspę Morza Śródziemnego cechuje oryginalny górzysty pejzaż, przechodzący w obszerne płaszczyzny jak też wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Wysepki Liparyjskie na północy, górujący nad wysepką wulkan Etna, rozliczna śródziemnomorska fauna oraz flora oraz kultura i sztuka sprawiają, iż Sycylia należy do najbardziej czarujących miejsc na globie. Włochy są krajem, który potrafi zadowolić wszelkiego turystę bez względu na jego oczekiwania.

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.