Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Miasto Cię męczy? Witaj w klubie!

2 września 2020
Narzekasz na pracę w mieście, narzekasz stale na męczący hałas, na deficyt koncentracji, na zerwane więzi z przyrodą i głowę pełną niepotrzebnych trzasków, wrzasków i odgłosów? Skoro tak, każda znak na ziemi i niebie wskazuje na to, iż cierpisz na chorobę „antymiastową”, a to oznacza, że po właściwym rozeznaniu i końcowym postawieniu diagnozy, przydałaby Ci się mała kuracja – wyjazd za miasto.

Bądź moralny dla kręgosłupa

Autor: Tempur
Źródło: Tempur

No tak, bo jesteśmy tacy miejscy, a to co poza nim przyjęło się nazywać „wiochą”. Jednakowoż, wszyscy wywodzimy się ze wsi, a kiedy tylko pojawiają się wolne dni, to zaraz wyjazdy z miasta są zakorkowane, bo wszyscy chcą jak najszybciej oddalić się gdzieś daleko, jak najdalej za miasto. Nie jest to dziwne, przecież ileż jesteśmy w stanie wytrzymać w mieście? Dajemy rade dzień po dniu walczyć z miejskimi utrudnieniami, nie myśleć o nich, bo tak naprawdę nie mamy na to czasu, ale kiedy tylko przyjdzie wolny czas – szykujemy się na ucieczkę.

Jeśli więc dopadł Cię ten wirus „antymiastowy” szybko się pakuj i ruszaj przed siebie. Poszukiwać długo nie musisz, w naszym kraju obok wielkich ośrodków miejskich są oazy spokoju i relaksu, nieskazitelnie czystego powietrza, nieskażonej przez przemysł przyrody, gdzie ludzie żyją bardziej komfortowo niż my, miastowi i zapracowani.

góry izerskie

Autor: www.szklarskaporeba.pl
Źródło: www.szklarskaporeba.pl

Mieszkasz w stolicy Dolnego Śląska? Wyskocz w Sudety i Góry Izerskie – trasy rowerowe! Spotkasz tam masę atrakcji. Nie powinieneś tak naprawdę rzucać się na wszystko, co najbardziej znane i komercyjne, gdyż na przykład wejście na szczyt Śnieżki będzie oblegane niczym rynek we Wrocławiu. Najprościej ujmując, ludzie nie poszukują specjalnych i dzikich miejsc, chcą znaleźć się tam, gdzie jest coś popularnego, gdzie czeka na nich obserwatorium na Śnieżce, przy którym zrobią sobie zdjęcia i wrzucą na Facebooka. Nie rób tego, bądź trochę bardziej oryginalny. Wybierz przykładowo góry Izerskie i zobacz jakie są piękne o każdej porze roku. Podziwiaj wspaniałe trasy rowerowe i szlaki piesze, podziwiaj naturę o każdej porze roku.

Wypoczynek na łonie natury w agroturystyce w Górach Izerskich naprawdę wpłynie na poprawę Twojego nastroju. Poczujesz się naprawdę bardziej szczęśliwy – zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Intuicja mówi, że tak istotnie jest, jak zwykle ma słuszność, potwierdzają to także naukowcy. Ich badania dowodzą, że miejskie widoki, miejski żywot powodują w nas niepokój i stres, natomiast zieleń, wywozie (polecamy tutaj) wyzwalają substancję, jakie zbawiennie wpływają na nasze lepsze samopoczucie i większą ochotę do życia.

Zobacz też .

You Might Also Like