Urlop w górach – jaki termin wybrać?

Wycieczki po górach to możliwość aktywnego wypoczynku i złapania „prawdziwego” powietrza. Człowieka zawsze ciągnie tam gdzie granie, gdzie natura i szlaki turystyczne. W góry wyprawimy się w każdą porę roku – której byśmy nie wybrali będziemy mieć wrażenie że są to inne góry.

Góry Stołowe

Autor: Eri_pl
Źródło: www.flickr.pl
Wyprawka postanowiona, więc pierwsza kwestia – rezerwacja noclegów. Gdy ceny grają większą rolę weźmy pod uwagę ustalenie terminarza wczasów. Czy wyjazd planuje się na czas największego natężenia turystów (od czerwca do sierpnia), gdy gospodarze stancji – chcąc naturalnie więcej zarobić – proszą o wyższe opłaty za nocleg noclegi świnoujście i stawkę klimatyczną, czy może już po sezonie, kiedy turystów jest jak na lekarstwo. Przy drugiej opcji (od jesieni, przez zimę do wiosny) możemy liczyć na całkiem atrakcyjne stawki cenowe. Turystą w górach jest się nie tylko w sezon z krótkim rękawkiem!

Wypada rozglądnąć się za dowolnym pasmem górskim w Polsce i kurortami rozlokowanymi u podnóża. Niech pod lupę pójdą np. Góry Stołowe noclegi – noclegi w Górach stołowych. Przecież zupełnie rozpoznawalne na pierwszy rzut oka – nie miały nigdy podobnego oblężenia jak skaliste Tatry, tajemnicze Bieszczady, czy także najwyższe od zachodniej strony Karkonosze.

Ale to właśnie ta „niepopularność” bywa magiczna dla gór, w które wybieramy się z myślą, że spotkamy jak najmniej ludzi. Że na szlakach nie będzie kolejek (te ludzkie), obce będzie oczekiwanie na zjazd kolejkowy czy fotka na tle interesującej panoramy. W górach „niszowych” odetchniemy mocniej i jeszcze bliżej przyrody, a liczne grupy wycieczkowe (zwłaszcza po sezonie) nie będą nam w tym przeszkadzać.

Co z formą wypoczynku? Kiedy piesze rundki po szlakach okazują się niewystarczające na aktywne dusze, warto sprawdzić pobliskie wypożyczalnie nartorolek, kijków nordic walking, a w zimie nart, sanek. W wybieraniu stosownej kwatery, gwarantującej ciszę i standard jakiego będziemy oczekiwać warto rozeznać się z serwisami internetowymi o okolicznych kurortach i sprawdzić opinie tych, którzy zdążyli już nocować w Lądku Zdrój, Kudowie czy Dusznikach. Takie rozeznanie to dobry grunt pod trafny wybór – biorąc pierwszy lepszy ośrodek można zepsuć sobie wyczekiwany urlop. Zupełnie nie oczekujemy tego w te kilka dni relaksu i odnowy psychofizycznej.

, , ,

Related posts

Latest posts

Modne jeansy dla mężczyzn produkowane w różnych rozmiarach

Dobre spodnie jeansowe męskie na pewno są się niezwykle dobrze sprzedawały. Gwarancją tego jest to, iż panowie wciąż potrzebują nowych spodni, a spodnie jeansowe uważane bywają za bardzo wygodne, a jednocześnie jedne z najnowszych typów spodni.