Urlop w górach – jaki termin wybrać?

Wycieczki po górach to możliwość aktywnego wypoczynku i złapania „prawdziwego” powietrza. Człowieka zawsze ciągnie tam gdzie granie, gdzie natura i szlaki turystyczne. W góry wyprawimy się w każdą porę roku – której byśmy nie wybrali będziemy mieć wrażenie że są to inne góry.

Góry Stołowe

Autor: Eri_pl
Źródło: www.flickr.pl
Wyprawka postanowiona, więc pierwsza kwestia – rezerwacja noclegów. Gdy ceny grają większą rolę weźmy pod uwagę ustalenie terminarza wczasów. Czy wyjazd planuje się na czas największego natężenia turystów (od czerwca do sierpnia), gdy gospodarze stancji – chcąc naturalnie więcej zarobić – proszą o wyższe opłaty za nocleg noclegi świnoujście i stawkę klimatyczną, czy może już po sezonie, kiedy turystów jest jak na lekarstwo. Przy drugiej opcji (od jesieni, przez zimę do wiosny) możemy liczyć na całkiem atrakcyjne stawki cenowe. Turystą w górach jest się nie tylko w sezon z krótkim rękawkiem!

Wypada rozglądnąć się za dowolnym pasmem górskim w Polsce i kurortami rozlokowanymi u podnóża. Niech pod lupę pójdą np. Góry Stołowe noclegi – noclegi w Górach stołowych. Przecież zupełnie rozpoznawalne na pierwszy rzut oka – nie miały nigdy podobnego oblężenia jak skaliste Tatry, tajemnicze Bieszczady, czy także najwyższe od zachodniej strony Karkonosze.

Ale to właśnie ta „niepopularność” bywa magiczna dla gór, w które wybieramy się z myślą, że spotkamy jak najmniej ludzi. Że na szlakach nie będzie kolejek (te ludzkie), obce będzie oczekiwanie na zjazd kolejkowy czy fotka na tle interesującej panoramy. W górach „niszowych” odetchniemy mocniej i jeszcze bliżej przyrody, a liczne grupy wycieczkowe (zwłaszcza po sezonie) nie będą nam w tym przeszkadzać.

Co z formą wypoczynku? Kiedy piesze rundki po szlakach okazują się niewystarczające na aktywne dusze, warto sprawdzić pobliskie wypożyczalnie nartorolek, kijków nordic walking, a w zimie nart, sanek. W wybieraniu stosownej kwatery, gwarantującej ciszę i standard jakiego będziemy oczekiwać warto rozeznać się z serwisami internetowymi o okolicznych kurortach i sprawdzić opinie tych, którzy zdążyli już nocować w Lądku Zdrój, Kudowie czy Dusznikach. Takie rozeznanie to dobry grunt pod trafny wybór – biorąc pierwszy lepszy ośrodek można zepsuć sobie wyczekiwany urlop. Zupełnie nie oczekujemy tego w te kilka dni relaksu i odnowy psychofizycznej.

, , ,

Related posts

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.