Czym jest pit 28? Jak go szybko wypełnić?

Osoby obciążone ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych najprędzej rozliczają się z Skarbówką. Pora oddania zeznania rocznego PIT-28 mija 31 stycznia. Termin ten tyczy się zarówno osób prowadzących działalność gospodarczą a także osób uzyskujących zyski z wynajmu, dzierżawy bądź też innych umów o podobnych charakterze.

pit 2016 online

Autor: Horacio Duran
Źródło: http://www.flickr.com
Co warto wiedzieć o ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych?
Zeznanie podatkowe PIT-28 powinien wypełnić każdy, kto w 2015 roku wygenerował przychody objęte ryczałtem ewidencjonowanym oraz zawiadomił do 20 stycznia 2015 r. urząd skarbowy o rozliczaniu ryczałtem przychodów z tytułu działalności gospodarczej. W przypadku podatników zaczynających firmę w roku podatkowym zawiadomienie powinno być złożone w dniu rozpoczęcia działalności, nie później jednak niż w dniu osiągnięcia pierwszego przychodu – . Rozliczając się przy pomocy PIT-28 jesteśmy w stanie rozliczyć wszystkie ulgi z wyjątkiem ulgi na dzieci a także ulgi na nowe technologie. Inne ulgi jesteśmy w stanie odliczyć. Zobligowani jesteśmy, aby wtedy podłączyć PIT-O i PIT-D. W PIT-28 również odliczymy składki na ubezpieczenie społeczne a także zdrowotne – pod warunkiem, że nie zaliczyliśmy ich do kosztów uzyskania przychodu. Najwygodniejszą metodą rozliczenia się z skarbówką jest wysłanie rozliczenia online. Ogrom niepłatnych programów internetowych ułatwia wysłanie PIT-28 online.

Zaciekawił Cię powyższy tekst? Trzeba najechać na podany link i można zobaczyć tam kolejne nasze publikacje. Myślimy, że też Ci się spodobają.

PIT 28 wygenerujesz przez internet w 5 minut, a co ważne nie musisz rozumieć przepisów prawnych. PIT-28 masz możliwość wysłać online, bądź wydrukować wersję papierową i złożyć osobiście w skarbówce.

pit

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli zauważyłeś pomyłkę w złożonym rozliczeniu, to możesz złożyć korektę PIT-28. Korektę także masz możliwość złożyć przez niepłatny program pit 2016 online . W 2016 roku termin na wysłanie rozliczenia już upłynął. Jeśli podatnik nie wysłał zeznania PIT-28 w ustawowym terminie, to brak jest szans jego przywrócenia. Nawet minimalne opóźnienie zagrożone jest odpowiedzialnością karną. Biorąc powyższe pod uwagę, jak również fakt, że przekazane po terminie rozliczenie jest tak samo ważne jak przesłane do fiskusa w prawidłowym czasie, podatnik, nie może zwlekać z jego uzupełnieniem.

, , ,

Related posts

Do czego służą blachy o powiększonej wytrzymałości

Blacha - materiał który ma tyle zastosowań ilu jest użytkowników. Prostym, i chyba najbardziej popularnym użyciem są blaszane puszki. Wykorzystujemy je na co dzień, choćby kupując karmę dla psów, lub kiedy zabieramy konserwę do plecaka idąc na na górską wyprawę.

Różne rodzaje stopów stalowych – sprawdź materiały budowlane, z których warto skorzystać

Mamy różne typy stali. Sporo osób twierdzo, że stal po prostu jest bardzo odpornym materiałem i tyle. Gdy tymczasem i stal da się zakwalifikować na różne typy. Jednym z nich jest stal kwasoodporna. Jest to stal, odporna na wpływ kwasów. Jednak nie wszystkich, reaguje z kwasem siarkowym, więc nie można stwierdzić, że to stal idealna. Ale prawda jest taka, że nie ma materiałów doskonałych. Tak, więc trzeba się liczyć z tym, że nie w każdych warunkach będzie można zastosować stal kwasoodporną.

Do jakich celów używamy stal w Katowicach

Stal zaliczamy do jednych z bardziej wytrzymałych surowców których używamy w budownictwie oraz w przemyśle a nawet w chirurgii. Mimo odkrycia innych, nie mniej wytrzymałych surowców jej popularność nie słabnie. Prawdopodobnie jest to powodowane uniwersalnością użyć. Generalnie gdy myślimy o tym tworzywie, staje nam przed oczami prawdopodobnie budowa naszego domu, ponieważ stali w nim na pewno dużo. Pierwszy z brzegu producent konstrukcji stalowych proponuje na przykład stalowe ramy więźby dachowej.

Jakość gazetek promocyjnych a zainteresowanie klientów zakupem produktów.

Jest tego typu zależność jak: jakość materiałów reklamowych a zainteresowanie konsumentów kupnem towarów. O tym wiedzą świetnie specjaliści z dziedziny reklamy. Dlatego tak istotne będzie to, żeby właściciele sieci handlowych decydowali się na to, aby za każdym razem zamówić tego typu gazety u ekspertów, jacy obeznani są na własnej pracy jak żadna inna osoba. Tylko w końcu dzięki temu będą mieć możliwość osiągnąć imponujące wyniki sprzedażowe.

Biegłe biura rachunkowe oferujące fachowe i rzetelne usługi

Biurarachunkowe prowadzą obecnie swoją aktywność na naprawdę niezmiernie rozległą skalę, gdyż na fachowe usługi rachunkowe i księgowe jest dzisiaj niezwykle duży popyt. Z usług biur rachunkowych korzysta obecnie niesłychanie dużo ludzi, są to osoby, które prowadzą małe firmy czy też posiadają własną, jednoosobową działalność gospodarczą.

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.