Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Interesujące zamiłowanie – może żeglarstwo?

8 stycznia 2021
Czasami długo musimy poszukiwać własnego hobby, aż znajdziemy to jedyne, wyjątkowe, któremu chcemy się oddać bezgranicznie. Wiele osób szuka nawet przez całe swoje życie. Czy to znaczy, że nic ich nie interesuje? Że nic ich nie ciekawi? Niekoniecznie. Tak naprawdę każdy ma coś takiego co lubi, kłopot może natomiast polegać w tym, że o tym najzwyczajniej nie wiemy – nie wiemy co lubimy bądź co gorsza uważamy, że to co nam się podoba nie jest dla nas.

Bezwzględnie natomiast musimy zaprzestać takich myśli. Nie ma innej drogi do przekonania się o tym, co lubimy najbardziej, jeśli nie będziemy szukać i próbować. Tak więc może żeglarstwo mogłoby być takim naszym hobby?

polskie morze

Autor: Marcin Kargol
Źródło: http://www.flickr.com

Czy kiedyś pomyślałeś, że mógłbyś być dobrym żeglarzem? Na ogół większość ludzi o tym nie myślało. Niby lubimy wodę, uwielbiamy pływać, podróżować statkiem czy choćby patrzeć na pływające łódki, ale myślimy, że takie żeglarstwo nie było by dla nas. Tymczasem nie dowiemy się tego, póki nie spróbujemy. Czasem też możemy myśleć niesłusznie, że nie jesteśmy w stanie nauczyć się całej tej sztuki: jak kierować żaglówką, jak nie zgubić się na pełnym morzu, jak sterować bezpiecznie i tym podobne. Jednak to wszystko rzecz jasna jest do nauczenia i opanowania. Ochotnicy mogą na przykład zapisać się na rejsy szkoleniowe po Bałtyku. Podczas wspomnianych

polskie morze

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com

szkoleń można posiąść zarówno wiedzę, jak i doświadczenie w żeglarstwie.

Oczywiście, wraz z nabywaniem nowych umiejętności oraz przećwiczeniem żeglarstwa w praktyce, możemy poszerzać zakres swoich kompetencji w tym zakresie biorąc udział w coraz bardziej zaawansowanych kursach i osiągać coraz wyższe stopnie żeglarskie. Wspomniana przygoda nie kończy się więc na przepłynięciu parędziesięciu godzin – w istocie nauka żeglarstwa nigdy się nie kończy, a już z pewnością nie kończy się radość, jaką gwarantuje kompleksowe opanowanie tej sztuki a także przeżycia, które się odczuwa w momencie, gdy wypływa się na pełne morze i żegluje w nieznane.
Poszukujmy więc ciekawych i niebanalnych zajęć, nie rezygnujmy z propozycji (które przyjdą nam w którymś momencie na myśl), tylko z tego względu, że myślimy iż w na pewno coś nie jest dla nas. Póki nie spróbujesz, nie będziesz wiedział i możesz niebacznie stracić okazję, by znaleźć coś naprawdę interesującego.

You Might Also Like