Bpgew
Gospodarka - newsy ze świata.

Czym jest pit 28? Jak go szybko wypełnić?

29 września 2020
Osoby obciążone ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych najprędzej rozliczają się z Skarbówką. Pora oddania zeznania rocznego PIT-28 mija 31 stycznia. Termin ten tyczy się zarówno osób prowadzących działalność gospodarczą a także osób uzyskujących zyski z wynajmu, dzierżawy bądź też innych umów o podobnych charakterze.

pit 2016 online

Autor: Horacio Duran
Źródło: http://www.flickr.com
Co warto wiedzieć o ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych?
Zeznanie podatkowe PIT-28 powinien wypełnić każdy, kto w 2015 roku wygenerował przychody objęte ryczałtem ewidencjonowanym oraz zawiadomił do 20 stycznia 2015 r. urząd skarbowy o rozliczaniu ryczałtem przychodów z tytułu działalności gospodarczej. W przypadku podatników zaczynających firmę w roku podatkowym zawiadomienie powinno być złożone w dniu rozpoczęcia działalności, nie później jednak niż w dniu osiągnięcia pierwszego przychodu – .

Czy interesują Cię przedstawiane tematy? Jeśli tak, to odszukaj więcej tu i odnajdź więcej informacji na omawiany temat – zapewne będą niezwykle wciągające.

Rozliczając się przy pomocy PIT-28 jesteśmy w stanie rozliczyć wszystkie ulgi z wyjątkiem ulgi na dzieci a także ulgi na nowe technologie. Inne ulgi jesteśmy w stanie odliczyć. Zobligowani jesteśmy, aby wtedy podłączyć PIT-O i PIT-D. W PIT-28 również odliczymy składki na ubezpieczenie społeczne a także zdrowotne – pod warunkiem, że nie zaliczyliśmy ich do kosztów uzyskania przychodu. Najwygodniejszą metodą rozliczenia się z skarbówką jest wysłanie rozliczenia online. Ogrom niepłatnych programów internetowych ułatwia wysłanie PIT-28 online.

Zaciekawił Cię powyższy tekst? Trzeba najechać na podany link i można zobaczyć tam kolejne nasze publikacje. Myślimy, że też Ci się spodobają.

PIT 28 wygenerujesz przez internet w 5 minut, a co ważne nie musisz rozumieć przepisów prawnych. PIT-28 masz możliwość wysłać online, bądź wydrukować wersję papierową i złożyć osobiście w skarbówce.

pit

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli zauważyłeś pomyłkę w złożonym rozliczeniu, to możesz złożyć korektę PIT-28. Korektę także masz możliwość złożyć przez niepłatny program pit 2016 online . W 2016 roku termin na wysłanie rozliczenia już upłynął. Jeśli podatnik nie wysłał zeznania PIT-28 w ustawowym terminie, to brak jest szans jego przywrócenia. Nawet minimalne opóźnienie zagrożone jest odpowiedzialnością karną. Biorąc powyższe pod uwagę, jak również fakt, że przekazane po terminie rozliczenie jest tak samo ważne jak przesłane do fiskusa w prawidłowym czasie, podatnik, nie może zwlekać z jego uzupełnieniem.

You Might Also Like