Przede wszystkim na nowoczesnym rynku działa bank muzyki, a więc platforma, na jakiej zamieszczane są różnego rodzaju utwory. Należy nabyć stosowną licencję, żeby otrzymać do nich dostęp. W bankach stosowana jest najczęściej licencja royalty music, free music, jako muzyka do filmów.

Dzięki jej jednorazowemu zakupieniu, korzystać można z konkretnych utworów, zarówno w celach prywatnych, jak i komercyjnych. Podkład – (wejdź www.jeger.pl/pl/311-podklady-pod-farby-do-mebli) może być wykorzystywany wiele razy, w zależności od wymagań kupującego. Takie banki są faktycznie ciekawym rozwiązaniem, ponieważ znacząco redukują koszty tworzonej muzyki. Nie trzeba bowiem zatrudniać profesjonalistów. Przykładem tego rodzaju banku jest Music Stock. Banki istnieją dziś przede wszystkim w internecie. Decydując się na skorzystanie z ich propozycji ma się gwarancję, że posiada się legalne utwory.
Naturalnie, w grach oraz filmach, które operują faktycznie dużym budżetem, muzyka jest odpowiednio komponowana, a często staje się prawdziwym hitem. Twórcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że prawidłowo dopasowany podkład gra na ludzkich emocjach – może nimi zarządzać, a w efekcie także wywoływać pożądane wrażenie podczas oglądania filmu czy grania w grę. Przykładem muzycznych hitów może być między innymi soundtrack serii, która stała się kinowym przebojem, czyli „Piratów z Karaibów” lub filmu „Wielki Gatsby”. Autor: