Wyspy Kanaryjskie. Co musimy zwiedzić, co powinno się skonsumować

Należący do Hiszpanii archipelag Wysp Kanaryjskich składa się z trzynastu malowniczych wysepek wulkanicznych. Najogromniejsza z nich, Teneryfa, i najcieplejsze – Lanzarote oraz Fuerteventura zajmują znaczne miejsca wśród najbardziej popularnych kierunków wakacyjnych. Plaże znajdziemy wyłącznie na Teneryfie, chociaż złote piaski, które uczyniły tą wyspę tak popularną, zostały w dużej części dowiezione z Sahary albo odkopane z morskiego dna.

wyspy kanaryjskie

Źródło: pixabay.com

Cała długość wybrzeża archipelagu Wysp Kanaryjskich to ok. 1500 km, zaś specyficzny błękit tutejszych wód jest rezultatem głębi oceanu, osiągającej pomiędzy niektórymi wyspami nawet 3000 m. Pomimo braku rzek na wyspach, połączenie klimatu z niezwyczajnymi cechami geologicznymi wysp umożliwiło rozkwit zdumiewająco różnorodnej flory oraz fauny. Ważną rolę w osłonie tych darów natury odegrała także separacja archipelagu.

Jeśli użyta w niniejszym materiale retoryka do Ciebie przemówiła, to zobacz tu małe domki letniskowe inne tego typu wpisy – one odnoszą się do pokrewnej problematyki.

Przy liczbie ok. 650 endemicznych rodzai zwierząt i roślin jest to pod tym względem jeden z najistotniejszych rejonów świata, porównywalny z takimi archipelagami jak Hawaje czy Wyspy Galapagos. Zmierzając do zachowania owych bogactw, powyżej 36 % całkowitej powierzchni archipelagu przekształcono w parki narodowe, rezerwaty natury, ochraniane sfery krajobrazu i zamknięte regiony badań naukowych. Kim są mieszkańcy tych pięknych wysp? Kanaryjczycy wyglądają jak Hiszpanie – rozmawiają po hiszpańsku, przesyceni są hiszpańską kulturą oraz pod każdym innym względem niewiele różnią się od Hiszpanów. Z drugiej jednakże strony, Wyspy Kanaryjskie przez wiele lat były pomostem scalającym Afrykę, Europę oraz obydwie Ameryki. Rezultatem tego, archipelag stał się domem dla wielu ludów wywodzących się z rozmaitych kultur. Doprowadziło to do powstania narodu, który współcześnie w pierwszej kolejności uważany jest za kanaryjski, a dopiero później za hiszpański.

Lanzarote

Źródło: pixabay.com

Zaczynając zwiedzanie, dobrze jest zacząć od stolicy Teneryfy – Santa Cruz. Centrum miasta jest Plaza de Espańa – plac, na jakim stoi czteroboczny krzyż, monument ku czci poległych w hiszpańskiej wojnie domowej. Warto widzieć też kościół Niepokalanego Poczęcia. Budowla ta, wywodząca się z początku XVI w., to najważniejszy zabytek dziejowy miasta, w jakim znajduje się kilka interesujących pamiątek, w tym wyblakła flaga bojowa Nelsona. Przebywając na Teneryfie, nie można pominąć jedynej w swym rodzaju kolekcji papug.

Jeżeli prezentowana tematyka jest warta Twojej uwagi, wejdź koniecznie tutaj – świetna strona (http://www.waterfun.pl/) z pewnością również Cię bardzo zaciekawi.

Jest to także siedlisko najbardziej eklektycznej zbieraniny zwierzaków: szympansów, tygrysów, lwów morskich, delfinów i licznych innych stworzeń, jakie podziwiać można w starannie i pomysłowo przygotowanych wybiegach. Już teraz wpisz w swój laptop Wyspy Kanaryjskie wycieczki żeby zachwycać się tymi wszystkimi wspaniałościami.

, , ,

Related posts

Po odpoczynek do ciepłych krajów – wycieczki na Majorkę

Przewidujesz urlop z kąpielą w ciepłym morzu, odpoczynkiem i imprezami na miejscu? Zapewne analizujesz więc południe Europy, od małego skrawku gibraltarskiej skały po Anatolię i Ziemię Świętą. Może rejsujesz? Lecisz samolotem? A może dojazd organizujesz we własnym zakresie?

Jak zorganizować sobie udany urlop

Lato to taki czas, kiedy ludzie chcą się zrelaksować, chodzi tu głównie o odzyskanie sił przed kolejnym rokiem obowiązków zawodowych czy nauki. Dzieci w szkołach oraz studenci mają najdłuższe wakacje trwające ponad miesiąc. Dorośli ludzie, którzy pracują etatowo, zwykle upoważnieni są do brania urlopu trwającego do paru tygodni. Z uwagi na niezbyt dużą ilość tego wolnego czasu powinno się przemyśleć je jak dokładniej, by móc spędzić wolne chwile jak najintensywniej. Dotyczy to zwłaszcza ludzi, którzy przez cały rok mają pracę siedzącą, na przykład przed komputerem. W zasadzie większość osób potrzebuje w wolnych chwilach odmiany od codzienności, co najczęściej znajduje odzwierciedlenie w wycieczkach za granicę. Rzecz jasna pod tym względem bardzo dużo zależy od finansów, którymi się dysponuje. Jest jednak dużo miejsc także na terenie kraju, w które można się udać niskim kosztem i tam dobrze odpocząć. Jest to na przykład polskie morze a także góry; przykładowo jeżeli ktoś poszukuje spokoju, świetnym pomysłem będzie udanie się w Bieszczady.

Dobrze jest wyruszyć z domu bez celu

Nieplanowane wycieczki mogą być szczególnie inspirujące. Są nam niezbędne do tego, by do swej codziennej rutyny wprowadzić swoisty powiew świeżości. Rewelacyjne rozwiązania, które pojawiają się wśród ofert spędzania wolnego czasu, są strzałem w dziesiątkę. Nie jest dobrze wyruszać w podróż czy trenować w pojedynkę, dlatego rozpoczynają się szukania idealnego partnera. Osoba, która może nas wspierać czy stanąć z nami w szranki, musi odpowiadać nam charakterem i dzielić z nami nasze największe pasje.

Modne destynacje na lato w 2014

Ludzi da się podzielić na liczne grupy: podróżników i domatorów. Tychże pierwszych nie trzeba najczęściej przekonywać o ogromnie atrakcyjnych możliwościach wyjazdów za granicę, ci drudzy jednak mogą wcale nie chcieć opuścić swego wygodnego domu lub również telewizora.

Latest posts

Po odpoczynek do ciepłych krajów – wycieczki na Majorkę

Przewidujesz urlop z kąpielą w ciepłym morzu, odpoczynkiem i imprezami na miejscu? Zapewne analizujesz więc południe Europy, od małego skrawku gibraltarskiej skały po Anatolię i Ziemię Świętą. Może rejsujesz? Lecisz samolotem? A może dojazd organizujesz we własnym zakresie?

Jakie artykuły znajdziemy w gazetkach promocyjnych, które teraz trafiają tak do konwencjonalnych skrzynek, jak i tych mailowych

Gazetki promocyjne stały się dzisiaj na tyle popularne, że właściwie każdy dostaje barwne biuletyny. I nawet małe sieci sklepów redagują własne gazetki, podążając w ślady ogromnych supermarketów lub centrów handlowych. Na klientach niesamowite wrażenie robią ceny, które kończą się czarodziejską liczbą 90 lub 99. Pomimo tego że to jedynie chwyt marketingowców, to znaczna część społeczeństwa zupełnie nie skupia na tym swojej uwagi, szczególnie jeżeli oferowane produkty są towarami, które w danym sezonie okazują się bardzo przydatne.

Globusy dekoracyjne to nieprawdopodobny plan na uzupełnienie stylizacji

Aranżowanie pomieszczeń jest bardzo ważne, z tego powodu dokładnie musimy się zastanowić nad tym, co chcemy do tego użyć. Istnieją na szczęście produkty, które niesamowicie sprawdzą się w każdym wnętrzu, a co więcej powodują, że będzie ono się przedstawiało rzeczywiście niesamowicie.

Najlepsze kołdry w bardzo przystępnej cenie

Sen jest praktycznie najważniejszym elementem naszego całego dnia, gdyż to w ciągu nocy cały umysł odpoczywa a poszczególne komórki się odnawiają. Jeśli pragniesz żeby twój sen przebiegał bezproblemowo, powinieneś zadbać o odpowiednią oprawę - wygodne łóżko czy solidny materac.