Wyspy Kanaryjskie. Co musimy zwiedzić, co powinno się skonsumować

Należący do Hiszpanii archipelag Wysp Kanaryjskich składa się z trzynastu malowniczych wysepek wulkanicznych. Najogromniejsza z nich, Teneryfa, i najcieplejsze – Lanzarote oraz Fuerteventura zajmują znaczne miejsca wśród najbardziej popularnych kierunków wakacyjnych. Plaże znajdziemy wyłącznie na Teneryfie, chociaż złote piaski, które uczyniły tą wyspę tak popularną, zostały w dużej części dowiezione z Sahary albo odkopane z morskiego dna.

wyspy kanaryjskie

Źródło: pixabay.com

Cała długość wybrzeża archipelagu Wysp Kanaryjskich to ok. 1500 km, zaś specyficzny błękit tutejszych wód jest rezultatem głębi oceanu, osiągającej pomiędzy niektórymi wyspami nawet 3000 m. Pomimo braku rzek na wyspach, połączenie klimatu z niezwyczajnymi cechami geologicznymi wysp umożliwiło rozkwit zdumiewająco różnorodnej flory oraz fauny. Ważną rolę w osłonie tych darów natury odegrała także separacja archipelagu.

Jeśli użyta w niniejszym materiale retoryka do Ciebie przemówiła, to zobacz tu małe domki letniskowe inne tego typu wpisy – one odnoszą się do pokrewnej problematyki.

Przy liczbie ok. 650 endemicznych rodzai zwierząt i roślin jest to pod tym względem jeden z najistotniejszych rejonów świata, porównywalny z takimi archipelagami jak Hawaje czy Wyspy Galapagos. Zmierzając do zachowania owych bogactw, powyżej 36 % całkowitej powierzchni archipelagu przekształcono w parki narodowe, rezerwaty natury, ochraniane sfery krajobrazu i zamknięte regiony badań naukowych. Kim są mieszkańcy tych pięknych wysp? Kanaryjczycy wyglądają jak Hiszpanie – rozmawiają po hiszpańsku, przesyceni są hiszpańską kulturą oraz pod każdym innym względem niewiele różnią się od Hiszpanów. Z drugiej jednakże strony, Wyspy Kanaryjskie przez wiele lat były pomostem scalającym Afrykę, Europę oraz obydwie Ameryki. Rezultatem tego, archipelag stał się domem dla wielu ludów wywodzących się z rozmaitych kultur. Doprowadziło to do powstania narodu, który współcześnie w pierwszej kolejności uważany jest za kanaryjski, a dopiero później za hiszpański.

Lanzarote

Źródło: pixabay.com

Zaczynając zwiedzanie, dobrze jest zacząć od stolicy Teneryfy – Santa Cruz. Centrum miasta jest Plaza de Espańa – plac, na jakim stoi czteroboczny krzyż, monument ku czci poległych w hiszpańskiej wojnie domowej. Warto widzieć też kościół Niepokalanego Poczęcia. Budowla ta, wywodząca się z początku XVI w., to najważniejszy zabytek dziejowy miasta, w jakim znajduje się kilka interesujących pamiątek, w tym wyblakła flaga bojowa Nelsona. Przebywając na Teneryfie, nie można pominąć jedynej w swym rodzaju kolekcji papug.

Jeżeli prezentowana tematyka jest warta Twojej uwagi, wejdź koniecznie tutaj – świetna strona (http://www.waterfun.pl/) z pewnością również Cię bardzo zaciekawi.

Jest to także siedlisko najbardziej eklektycznej zbieraniny zwierzaków: szympansów, tygrysów, lwów morskich, delfinów i licznych innych stworzeń, jakie podziwiać można w starannie i pomysłowo przygotowanych wybiegach. Już teraz wpisz w swój laptop Wyspy Kanaryjskie wycieczki żeby zachwycać się tymi wszystkimi wspaniałościami.

, , ,

Related posts

Czy wyjazd do południowych krajów to właściwy pomysł na urlop? Sprawdź nasze pomysły

Coraz więcej osób rozważa wyjazd z kraju jako jedną z alternatywnych opcji spędzenia urlopu. Wbrew pozorom taki wyjazd wcale nie musi być drogi, głównie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż ceny w Polsce także nie zaliczają się już do najniższych. Minęły raczej definitywnie czasy, kiedy niemal każdy, kto miał jakąkolwiek gotówkę, mógł spakować walizkę i wybrać się bez większego organizowania i rozważania wydatków nad chociażby rodzime morze czy w góry

.

Legnica czekająca na wędrowców

Legnica to piękne, zabytkowe miasto w województwie dolnośląskim, na wschód od Wrocławia, które z pewnością powinno się odwiedzić.
Pomimo przeróżnych przeciwności w Legnicy uratowało się kilkadziesiąt obiektów architektury zabytkowej.

Kilkudniowy wypad do Gdańska

Od długiego czasu mocno popularne zostały tzw. city break, czyli krótkie, zwykle weekendowe wypady do atrakcyjnych turystycznie miejscowości. Są to często duże miasta, nierzadko za granicą, ale i w naszym kraju jest mnóstwo wartych zobaczenia miejscowości. Jedną z nich jest z pewnością Gdańsk.

Włochy – co warto zobaczyć

Mało jest osób, które potrafią oprzeć się urokowi Włoch. A kto raz odwiedzi południe tego kraju, będzie pragnął powrócić. Sycylię - największą wyspę Morza Śródziemnego cechuje oryginalny górzysty pejzaż, przechodzący w obszerne płaszczyzny jak też wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Wysepki Liparyjskie na północy, górujący nad wysepką wulkan Etna, rozliczna śródziemnomorska fauna oraz flora oraz kultura i sztuka sprawiają, iż Sycylia należy do najbardziej czarujących miejsc na globie. Włochy są krajem, który potrafi zadowolić wszelkiego turystę bez względu na jego oczekiwania.

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.