Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Wyspy Kanaryjskie. Co musimy zwiedzić, co powinno się skonsumować

22 września 2020
Należący do Hiszpanii archipelag Wysp Kanaryjskich składa się z trzynastu malowniczych wysepek wulkanicznych. Najogromniejsza z nich, Teneryfa, i najcieplejsze – Lanzarote oraz Fuerteventura zajmują znaczne miejsca wśród najbardziej popularnych kierunków wakacyjnych. Plaże znajdziemy wyłącznie na Teneryfie, chociaż złote piaski, które uczyniły tą wyspę tak popularną, zostały w dużej części dowiezione z Sahary albo odkopane z morskiego dna.

wyspy kanaryjskie

Źródło: pixabay.com

Cała długość wybrzeża archipelagu Wysp Kanaryjskich to ok.

Czy chcesz zobaczyć omawiany temat z innej perspektywy? Jeżeli tak, to zdobądź ważne informacje (https://www.leoapart.com/noclegi-wroclaw-apartamenty/), które zaprezentowane są na tej stronie.

1500 km, zaś specyficzny błękit tutejszych wód jest rezultatem głębi oceanu, osiągającej pomiędzy niektórymi wyspami nawet 3000 m. Pomimo braku rzek na wyspach, połączenie klimatu z niezwyczajnymi cechami geologicznymi wysp umożliwiło rozkwit zdumiewająco różnorodnej flory oraz fauny. Ważną rolę w osłonie tych darów natury odegrała także separacja archipelagu.

Jeśli użyta w niniejszym materiale retoryka do Ciebie przemówiła, to zobacz tu małe domki letniskowe inne tego typu wpisy – one odnoszą się do pokrewnej problematyki.

Przy liczbie ok. 650 endemicznych rodzai zwierząt i roślin jest to pod tym względem jeden z najistotniejszych rejonów świata, porównywalny z takimi archipelagami jak Hawaje czy Wyspy Galapagos. Zmierzając do zachowania owych bogactw, powyżej 36 % całkowitej powierzchni archipelagu przekształcono w parki narodowe, rezerwaty natury, ochraniane sfery krajobrazu i zamknięte regiony badań naukowych. Kim są mieszkańcy tych pięknych wysp? Kanaryjczycy wyglądają jak Hiszpanie – rozmawiają po hiszpańsku, przesyceni są hiszpańską kulturą oraz pod każdym innym względem niewiele różnią się od Hiszpanów. Z drugiej jednakże strony, Wyspy Kanaryjskie przez wiele lat były pomostem scalającym Afrykę, Europę oraz obydwie Ameryki. Rezultatem tego, archipelag stał się domem dla wielu ludów wywodzących się z rozmaitych kultur. Doprowadziło to do powstania narodu, który współcześnie w pierwszej kolejności uważany jest za kanaryjski, a dopiero później za hiszpański.

Lanzarote

Źródło: pixabay.com

Zaczynając zwiedzanie, dobrze jest zacząć od stolicy Teneryfy – Santa Cruz. Centrum miasta jest Plaza de Espańa – plac, na jakim stoi czteroboczny krzyż, monument ku czci poległych w hiszpańskiej wojnie domowej. Warto widzieć też kościół Niepokalanego Poczęcia. Budowla ta, wywodząca się z początku XVI w., to najważniejszy zabytek dziejowy miasta, w jakim znajduje się kilka interesujących pamiątek, w tym wyblakła flaga bojowa Nelsona. Przebywając na Teneryfie, nie można pominąć jedynej w swym rodzaju kolekcji papug. Jest to także siedlisko najbardziej eklektycznej zbieraniny zwierzaków: szympansów, tygrysów, lwów morskich, delfinów i licznych innych stworzeń, jakie podziwiać można w starannie i pomysłowo przygotowanych wybiegach. Już teraz wpisz w swój laptop Wyspy Kanaryjskie wycieczki żeby zachwycać się tymi wszystkimi wspaniałościami.

You Might Also Like