Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Prawa pracownika – warto o nich pamiętać

11 października 2018
Jesteś zatrudniony? Pracujesz dla jakiegoś przedsiębiorstwa lub organizacji? W takim razie z pewnością się starasz. Wiesz, że w dzisiejszych czasach nie jest łatwo o intratne zajęcie, a zwłaszcza takie, które by nas jak najbardziej satysfakcjonowało. Kiedy więc uda nam się je już dostać, powinniśmy je szanować i starać się jak tylko umiemy. W tym wszystkim nie wolno oczywiście zapominać, że my, jako pracownicy, także mamy szereg praw. Nie pozwólmy naszym pracodawcom, by je lekceważyli.

suszarka

Autor: Bradley Gordon
Źródło: http://www.flickr.com
Do czego mamy jak najbardziej prawo? Przede wszystkim czas pracy jaki nas obowiązuje jest ograniczony. Jednym słowem mówiąc możemy przepracować wyłącznie określoną ich liczbę w ciągu doby, tygodnia oraz miesiąca. Nakaz ten nierzadko jest łamany czy też wielokrotnie naginany. Jeżeli zatem sami nie zatroszczymy się, by był on przestrzegany, będziemy pracować więcej niż powinniśmy. A przecież za długie godziny pracy wpływają na nasze zdrowie, samopoczucie i na nasze relacje z rodziną.

Pamiętajmy o tym. W końcu co z tego, że będziemy świetnymi pracownikami, skoro wszystkie inne dziedziny w naszym życiu zaczną w którymś momencie kuleć? Poza tym każdy z nas ma oczywiście prawo do zwolnienia z

suszarka

Źródło: pixabay.com

realizowania obowiązków w razie choroby. Niekiedy pracodawcy omijają ten zapis, próbując nas namówić, czy też nawet zmusić do przyjścia do pracy, gdy nie jesteśmy na siłach bądź, gdy wręcz lekarz nam tego zakazał. Pamiętajmy, by nigdy na to nie przystawać – kliknij w link (kliknij w link).

Istnieją również szczegółowe zapisy na temat miejsca pracy. Winno być ono komfortowe oraz pozwalać nam na swobodne realizowanie wszelkich obowiązków. Nie może być więc w nim ani zbyt zimno, ani zbyt gorąco. Ale to rzecz jasna nie wszystko. Ponadto pracodawca powinien zapewnić nam wodę pitną. Również toalety powinny mieć konkretny wygląd i być odpowiednio wyposażone. Powinno się więc w nich znaleźć mydło, jak również udogodnienia typu suszarki do rąk, albo z kolei podajnik ręczników papierowych – porównaj suszarki (porównaj suszarki). Są to podstawy, które jak najbardziej winny być zachowane w każdej istniejącej firmie. Pamiętajmy, że pieniądze są bardzo ważne, ale nie mniej niż nasze samopoczucie w miejscu pracy. Przecież co z tego, że sporo zarobimy, jeśli w przyszłości będziemy musieli zmagać się z nadmiernym stresem?

You Might Also Like