Bpgew
Gospodarka - newsy ze świata.

Jak zachowywać się w czasie rozmowy kwalifikacyjnej? O jakich rzeczach pamiętać, czego nie robić, by nie pogorszyć swojej sytuacji?

13 czerwca 2020
Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną to znak, iż nasze CV i list motywacyjny zainteresowały rekrutera. Rozmowa ma na celu dobre poznanie i sprawdzenie podanych przez nas informacji. Aby więc dobrze wypaść na tego typu rozmowie należy być faktycznie świetnie przygotowanym.

asessment center

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
Rozmowa o pracę trwa z reguły od dwudziestu minut do nawet godziny, chociaż to oczywiście jest zależne od wielu czynników.

Jeśli masz ochotę zyskać uzupełniające informacje na opisywany temat, to przejrzyj serwis, która takie dane posiada. Zapewne będą zajmujące.

Niektóre z firm proszą kandydatów, żeby rozwiązać test, który może pokazać nasze umiejętności. Powszechne są także tak zwane assesment center, to znaczy udział w zadaniach grupowych, jakie sprawdzą to, jak odnajdujemy się w pracy zespołowej. W takiej sytuacji spotkanie rekrutacyjne będzie trwało dłużej, ale z reguły kandydat jest wcześniej o tym poinformowany.

Czasami także po pierwszej rozmowie odbywa się kolejna – dłuższa, w jakiej zakwalifikowany do dalszego etapu kandydat będzie musiał się wykazać w ambitniejszych zadaniach. Co do samej rozmowy o pracę, to powinno się zapamiętać, aby przyjść schludnie ubranym, trzeba również wiedzieć co mówić na rozmowie kwalifikacyjnej – więcej informacji www. Po pierwsze trzeba jasno oraz w konkretny sposób odpowiadać na pytania oraz nie kłamać. Jeśli czegoś nie będziemy wiedzieć, lepiej od razu się przyznać, zamiast brnąć w kłamstwo, gdyż nic nam to nie da. Rozmowa (sprawdź tutaj) kwalifikacyjna to na pewno forma autoprezentacji, więc pamiętajmy o treści, lecz również o formie. Przez nasze zachowanie podczas tego typu rozmowy można pokazać, w jaki sposób radzimy sobie w stresujących sytuacjach, czy jesteśmy otwarci oraz komunikatywni. Takie informacje zdradza przede wszystkim mowa ciała, dlatego też nie można o tym zapomnieć.

rozmowa kwalifikacyjn
Ważne są czyny, więc uściśnij rękę osoby rekrutującej pewnie, to zdradza pewność siebie, ale nie do przesady. Zajmij miejsce wygodnie, lepiej się natomiast nie opieraj, lekkie pochylenie w przód pokaże zainteresowania. Nie powinno się splątywać rąk, poruszajmy nimi spokojnie i z wielką swobodą. Warto utrzymywać z rozmówcą kontakt wzrokowy, nie wpatrujemy się w sufit lub też w podłogę. Powinno się także uśmiechać się delikatnie. Przez ten, który jeszcze przed nami rozwój zawodowy będziemy przechodzić wiele rozmów kwalifikacyjnych, warto więc pamiętać o tych zasadach – porównaj tu.

You Might Also Like