Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Franczyza apteki – czy to dobra transakcja?

11 października 2018
Otworzenie apteki jest wymagającym pracy oraz dosyć czasochłonnym wyzwaniem. Może się przedłużać nawet do kilkunastu tygodni, a jednym z najważniejszych elementów działań jest dopasowanie lokalu do ogólnie obowiązujących reguł. Osoby zainteresowane założeniem apteki wielokrotnie decydują się na franczyzę. Czy to opłacalne rozwiązanie?

Franczyza apteki (link) to innymi słowy metoda na prowadzenie swojego biznesu pod logiem popularnej i cenionej marki. Dzięki temu, że działamy pod szyldem, który jest rozpoznawany, istnieje o wiele mniejsze ryzyko porażki,

Banknoty

Autor: Dick Thomas Johnson
Źródło: http://www.flickr.com

aniżeli gdybyśmy musieli sami zapracować na własne dobre imię. Można powiedzieć, że wówczas najgorsze już za nami. Ponadto cenione logo przyciąga większą liczbę klientów. Nie musimy się niepokoić, iż przez wiele dni czy tygodni mało kto nas odwiedzi, chyba że przyciągniemy uwagę odbiorców niebywale opłacalnymi upustami.

Klienci znający markę idą do apteki śmiało, znając jej zalety i niezbędne szczegóły na jej temat. Do tego będąc jej

Biznesmeni

Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com

właścicielami, nie musimy się martwić, że utracimy własność apteki – apteka zaistniała we franczyzie nieustannie jest naszą własnością, a my możemy na dodatek odnieść korzyści dzięki realizowanej na krajową skalę akcji reklamowej oraz działań PR. Nie musimy też długo czekać na zwrot inwestycji. Z reguły zaczynamy zarabiać po około dwóch latach od powstania działalności.

Franczyza apteki jest rzeczywiście korzystna, dlatego dobrze się nad nią zastanowić. Niektóre firmy stawiają konkretne wymogi, które trzeba zrealizować przed podpisaniem umowy. Niekiedy nie jest to możliwe, np. jeśli lokal nie jest położony we właściwym miejscu. Istotna jest też wielkość lokum, którego powierzchnia nie może być zbyt mała. Wiele firm oczekuje również, aby osoba zainteresowana franczyzą była pomysłowa, doświadczona oraz chciała się rozwijać. Powinna posiadać potencjał i nastawienie na osiąganie sukcesu.

Konkretne warunki odnośnie franczyzy apteki są uzależnione od wymagań określonej firmy, którą jesteśmy zainteresowani. Warto jest umówić się na spotkanie albo wysłać e-maila z trapiącymi nas pytaniami, by jak najszybciej uzyskać potrzebne odpowiedzi i zacząć starania o swój biznes. Franczyza apteki może bez wątpienia przynieść oczekiwane efekty i zyski na dużą skalę.

You Might Also Like